Zmarł Krzysztof Koczurowski, wieloletni członek BCC, założyciel PBS

24.03.2023

15 marca, w wieku 76 lat, odszedł Krzysztof Koczurowski, założyciel i wieloletni prezes PBS, polskiej agencji badawczej. Był znanym i cenionym przedsiębiorcą, bardzo ważną postacią polskiego środowiska badawczego, wychowawcą i mentorem wielu pokoleń badaczy. 

Krzysztof Koczurowski był z wykształcenia prawnikiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Gdańskiego (stracił pracę po wprowadzeniu stanu wojennego). W 1990 roku założył Pracownię Badań Społecznych z siedzibą w Sopocie, był jej prezesem do końca 2016 roku.

„Nagle zmarł mój bliski Przyjaciel, Kuzyn i kolega akademicki Krzysztof Koczurowski. Był człowiekiem wszechstronnie uzdolnionym, pracowitym, obdarzonym poczuciem humoru i życzliwym ludziom. Założył renomowaną sopocką Pracownię Badań Społecznych, wspierał kulturę i sport. Sam był świetnym tenisistą. Prowadziliśmy codzienne rozmowy telefoniczne i często spotykaliśmy się. Będzie mi go bardzo brakowało…” – napisał o zmarłym Roman Wieruszewski, pracownik Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz emerytowany profesor Instytutu Nauk Prawnych PAN.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę, 25 marca 2023 r. Msza żałobna odprawiona została o godzinie 11:30 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie przy ul. Malczewskiego 18. Po mszy nastąpiła ceremonia pogrzebu na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL