AIRPort Katowice Pyrzowice centrum humanitarnym ONZ

15.03.2022

Katowice Airport, zarządzany przez firmę GTL SA, członka Loży Katowickiej Business Centre Club, został wybrany przez przedstawicieli Organizacji Narodów Zjednoczonych na swoje centrum humanitarne. Na lotnisku w Pyrzowicach powstanie hub humanitarny ONZ gdzie – z całego świata – będzie trafiała pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Pierwszy samolot z pomocą humanitarną dla Ukrainy z Port Sudan wylądował w Pyrzowicach w sobotę 12 marca. Na pokładzie Airbusa A340-300 znajdowało się 46 ton wysokoenergetycznej żywności. – Kolejne operacje z pomocą humanitarną dla mieszkańców Ukrainy, która została zbrojnie napadnięta przez Rosję, odbędą się w najbliższych dniach – poinformowało pyrzowickie lotnisko.

Katowice Airport podał niedawno statystyki z lutego – jak się okazuje, z siatki połączeń katowickiego lotniska skorzystało 141 tysięcy podróżnych. To o aż 127 tysięcy więcej (+908 procent) niż w „pandemicznym” lutym 2021 roku. To też 53 procent przewozów pasażerskich ogółem z rekordowego dla Katowice Airport lutego 2020. W Pyrzowicach obsłużono wówczas 265 tys. osób. W sumie, w czasie dwóch pierwszych miesięcy 2022 roku na lotnisku w Pyrzowicach odnotowano 282 307 pasażerów. To wynik o 10 procent lepszy od prognoz.

WIĘCEJ NA STRONIE LOTNISKA PYRZOWICE

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL