Bal z sercem

06.02.2017
Po raz kolejny Loża Gdańska wspólnie z Fundacją Hospicyjną w Gdańsku zaprosiła na VII Charytatywny „Bal z Sercem”, który to stał się wydarzeniem wpisanym w tradycję gdańskiego karnawału, łącząc zabawę z myślą o potrzebujących – podopiecznych Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Od trzech lat Bal gości w gmachu Europejskiego Centrum Solidarności. Nie bez przyczyny, bo Solidarność, podkreślają organizatorzy – to fundamentalna wartość, na której opiera się codzienna praca z osobami terminalnie chorymi.

Tegoroczny Bal o charakterze wiedeńskim prócz kanclerza Macieja Dobrzynieckiego, patronatem honorowym objęli również ambasador Austrii w Polsce dr Thomas M. Bachsbaum, wojewoda pomorski Mieczysław Struk, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz konsul honorowy Austrii w Gdańsku Marek Kacprzak.

W zabawie uczestniczyło blisko 300 osób, goście ze świata kultury i biznesu, lokalni włodarze oraz znaczące osobistości regionu pomorskiego. Wiedeńskich akcentów w trakcie uroczystości nie zabrakło. Na parkiecie królował walc, którego lekcji udzieliła gościom para taneczna: Ewa Jeziorska i Mateusz Brzeziński. „Walca kwiatów” z Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego oraz „Nad pięknym modrym Dunajem” autorstwa Johanna Straussa, wysłuchano w wykonaniu kwartetu smyczkowego Golden Gate String Quartet z Gdańska.

Dzięki udziałowi w licytacjach oraz szczodrze przekazywanych darach, łącznie zebrana kwota wyniosła 180 000 zł. Znaczący wkład w tak imponujący efekt finansowy Balu mieli licznie zgromadzeni członkowie Loży Gdańskiej BCC, którzy okazali swą hojność poprzez wsparcie sponsorskie imprezy, a także aktywny udział w licytacjach.

Maciej Dobrzyniecki oraz prowadząca bal Ewa Gregor, fot. archiwum

Maciej Dobrzyniecki oraz prowadząca bal Ewa Gregor, fot. archiwum

Goście balu, fot. archiwum

Goście balu, fot. archiwum

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL