BCC zaprasza na konferencję IOM

14.10.2021

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji, Miasto Poznań, ABSL oraz Business Centre Club zaprasza do udziału w konferencji “Międzynarodowa mobilność pracowników i różnorodność w miejscu pracy – wyzwania i szanse dla biznesu”, która odbędzie się 26 października b.r. w Sali Białej, w Urzędzie Miasta Poznań, ul. Plac Kolegiacki 17*.

Jedną z barier w funkcjonowaniu firm w swoich branżach jest niezmiennie dostęp do pracowników o określonych kwalifikacjach. Poznań jest trzecim z kolei miastem po Trójmieście i Warszawie, w którym pomimo pandemii przybyło najwięcej nowych miejsc pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych – podaje ABSL w raporcie z 2021 r. Wiąże się to z koniecznością poszukiwania talentów i zarządzania mobilnością pracowników.

Zjawiskom tym towarzyszy wzrost liczby cudzoziemców w województwie wielkopolskim i samym Poznaniu, który staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem zatrudnienia i zamieszkania dla osób pochodzących z innych krajów. W 2020 r. liczba cudzoziemców posiadających zezwolenia na pobyt wydane przez wojewodę wielkopolskiego wyniosła 35 429, o prawie 30% więcej niż w roku 2019.

Województwo wielkopolskie jest również w czołówce pod kątem wydanych zezwoleń na pracę – 52 189 w 2020 r. w porównaniu do 49 586 w 2019 r. Aby ten potencjał wykorzystać zarówno przed firmami, jak i władzami miast, stoją wyzwania integracyjne, prawne i etyczne. Podczas konferencji kwestie te zostaną omówione przez ekspertki i ekspertów w formie prezentacji, a także paneli dyskusyjnych.

W trakcie konferencji będzie można uzyskać od ekspertek infolinii MIGRANT.INFO bezpłatną poradę w zakresie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców. Udział w konferencji jest bezpłatny. Warunkiem udziału w konferencji jest uprzednia rejestracja.

REJESTRACJA NA KONFERENCJĘ DO 20 PAŹDZIERNIKA

AGENDA KONFERENCJI IOM

KONTAKT W SPRAWIE KONFERENCJI: Anna Szlezinger: aszlezinger@iom.int

*W przypadku wprowadzenia ograniczeń uniemożliwiających organizację konferencji związanych z pandemią, konferencja odbędzie się w formule on-line. Jeżeli zajdą takie okoliczności organizatorzy poinformują wszystkie osoby zarejestrowane na konferencję.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL