Co Pan czyta?

05.01.2016

MS

 

Mikołaj Pluciński, dyrektor zarządzający TMF Poland

Mikołaj Pluciński, dyrektor zarządzający TMF Poland

Richarda Russo pt. „Bridge of Sighs”

Richarda Russo pt. „Bridge of Sighs”

Powieści o Eberhardzie Mocku, Marka Krajewskiego

Powieści o Eberhardzie Mocku, Marka Krajewskiego

Mikołaj Pluciński, dyrektor zarządzający TMF Poland

Ostatnio przeczytałem genialną książkę Richarda Russo pt. „Bridge of Sighs”. Nie jest to nowość, ale naprawdę polecam, historia dotyczy życia ludzi z małego miasteczka w Stanach Zjednoczonych.

Lubię czytać Stevena Kinga i Johna Grishama w oryginale. Ich książki są napisane dość łatwym językiem, więc naprawdę świetnie można się przy nich zrelaksować. Podoba mi się połączenie stworzone przez Kinga, z pogranicza fantasy, westernu i horroru. Thrillery prawnicze i kryminalne Grishama, amerykańskiego pisarza i prawnika są dla mnie równie interesujące.

Szczególnie bliski jest mi cykl opowieści o Eberhardzie Mocku, napisany przez Marka Krajewskiego. Każda książka to oddzielna historia kryminalna, ale dopiero przeczytanie całej serii pozwala zobaczyć osobowość głównego bohatera. Poznajemy historię jego życia, związków, pracy, szczegóły życia w międzywojennym, a potem podczas II wojny światowej niemieckim, Wrocławiu. Bo całość opowiada nie o okrutnych zbrodniach, nawet nie o pojedynczym człowieku, ale przede wszystkim o historii miasta. Dokładne opisy miejsc, które historycznie istniały i często istnieją do dziś, pozwalają na wgląd w samo jego serce. Książki Krajewskiego bardzo przybliżyły mi Wrocław, który już wcześniej bardzo lubiłem.

Styl życia, praca i częste wyjazdy sprawiają, że dużo częściej zdarza mi się czytać książki w wydaniu elektronicznym niż te w wersji papierowej. Czasem słucham też wydań audio. Ale czytanie książek w wersji drukowanej sprawia mi największą satysfakcję.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL