Covid-19 i co dalej?

06.10.2020

Przedsiębiorcy Loży Białostockiej spotkali się w Hotelu Cristal, aby wspólnie porozmawiać na temat pandemii koronawirusa, przynoszącej określone konsekwencje społeczne i gospodarcze. Po raz kolejny gościem spotkania był prof. dr hab. med. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, którego w imieniu zebranych powitał Kanclerz Loży Krzysztof Żukowski.

Członkowie Loży oraz przedstawiciele mediów zadali profesorowi bardzo wiele szczegółowych pytań. Pytano o to, czy Covid zdominuje inne choroby i jaki będzie wzrost śmiertelności osób zakażonych, czy możliwe jest jednoczesne zakażenie wirusem grypy i koronowirusem, kiedy można spodziewać się skutecznej szczepionki, a także jak przygotować siebie i pracowników na kolejne fale epidemii.

Rozmowa toczyła się również wokół kwestii rzetelności i wiarygodności medialnych przekazów dotyczących pandemii. W konkluzji zebrani doszli do wniosku, że w sprawie koronawirusa tak jak wiele jest różnych pytań, tak wciąż niewiele pewnych informacji i sprawdzonych scenariuszy.

Tymczasem w tych trudnych czasach przedsiębiorcy radzą sobie nie najgorzej, wytrwale pracują i produkują, uwzględniając nowe standardy i obostrzenia, starając się zachować równowagę między tymi wszystkimi niepokojącymi doniesieniami a codziennymi wymogami rzeczywistości.

Prof. Robert Flisiak (z prawej) i Kanclerz Krzysztof Żukowski podczas spotkania Loży Białostockiej

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL