Dokąd iść?


18.05.2017

Członkowie Loży Lubuskiej spotkali się z prezesem Markiem Goliszewskim w siedzibie firmy Hertz Systems Wydziale Kosmicznym w Zielonej Górze. Zebrani dyskutowali na temat zagrożeń i szans dla przedsiębiorców w 2017 oraz 2018 roku.

Spotkanie rozpoczął kanclerz Edward Makarewicz witając zebranych oraz wprowadzając w temat. Następnie Rafał Trzaskowski, właściciel Hertz Systems, przedstawił swoją firmę mówiąc o jej największych sukcesach i o inwestycjach na przyszłe lata. Marek Goliszewski zachęcał zebranych do dyskusji, pytał jak widzą rozwój swoich firm. Przedsiębiorcy mówili, że największymi zagrożeniami są rosnące wydatki, niski poziom zaufania do biznesu (zwiększone kontrole) i wszechobecna biurokracja.

Zebrani widzą szansę w planie stworzenia Konstytucji przedsiębiorców, dzięki której pojawiłyby się takie udogodnienia jak „prawo do błędu”. Członkowie BCC podkreślali, że bardzo ważne jest wsparcie organów władzy państwowej, by nie tylko móc się rozwijać, ale i stwarzać nowe miejsca pracy. Prezes Goliszewski podkreślił, że spotkania z przedsiębiorcami i wnioski, do których się w ich trakcie dochodzi, są bardzo istotne we wprowadzaniu zmian, bo wiadomo dokąd iść, by szans dla przedsiębiorców było więcej niż zagrożeń.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL