DYREKTORZY FINANSOWI LOŻY OPOLSKIEJ BCC I PUŁAPKI PODATKOWE

01.02.2023

31 stycznia 2023 r., w hotelu De Silva w Opolu, odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie zespołu dyrektorów finansowych Loży Opolskiej BCC, w którym wzięło udział blisko 30 osób.

To jeden z czterech zespołów dla kadry managerskiej z firm zrzeszonych w Loży Opolskiej BCC (obok zespołów dyr. personalnych, dyr. produkcji i dyr. handlowych), którego członkowie regularnie spotykają się, szkolą i dzielą wiedzą oraz doświadczeniem.

Tym razem spotkanie dotyczyło pułapek podatkowych, na które zbyt często natrafiamy, a w gąszczu pojawiających się nader licznie nowych przepisów, poprawek, nowelizacji, dobrze trzymać „rękę na pulsie”, by wiedzieć, jak się pułapkom przeciwstawiać i jak z nimi walczyć. I dobrze mieć w Loży super eksperta podatkowego, jakim jest Sabina Moczko-Wdowczyk, Prezes Zarządu TaxAGroup, Spółki Doradztwa Podatkowego, która kilka miesięcy temu przystąpiła do naszej Loży.

Bardzo wartościowe spotkanie, ale najbardziej wartościowa jest dla nas zawsze wiedza – ta praktyczna, czerpana prosto ze źródła, a nie od „pośredników”. To dlatego w Loży Opolskiej wiele lat temu powołaliśmy do życia zespoły dla kadry managerskiej naszych firm członkowskich. Cieszymy się, że jeden z naszych zespołów – zespół dyrektorów finansowych – zyskał nowych, bardzo dobrych doradców podatkowych z kancelarii TaxAGroup, którzy obok prawników z kancelarii WBKS Business Law będą wspomagać zespół wiedzą w ramach naszych cyklicznych, kwartalnych spotkań.

A już 15 lutego – kolejne spotkanie zespołu dyrektorów personalnych, który w Loży działa już 17 LAT. Ten zespół – również raz na kwartał – spotyka się w siedzibach wiodących firm Loży, by rozmawiać o rynku pracy, zmianach przepisów i nowych wyzwaniach dla działów HR. Najbliższe spotkanie odbędzie się w Parku Naukowo- Technologicznym w Opolu, a dyskutować będziemy o inflacji, zmianach prawnych, presjach płacowych i o tym, jak radzić sobie z głównymi wyzwaniami w roku 2023. Rozmowy dotyczyć będą również benefitów w organizacji – jak je promować i dostosowywać do potrzeb pracowników.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL