Ekonomia a przyszłość medycyny

21.10.2015

Przyszłość medycyny oraz ekonomiczne uwarunkowania rozwoju medycyny były wiodącymi tematami spotkania członków Loży Białostockiej, które odbyło się 15 października w jej siedzibie − Hotelu „Villa Tradycja” w Białymstoku.

Gośćmi przedsiębiorców byli Członkowie Honorowi BCC: prof. dr hab. Jacek Nikliński, rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz prof. dr hab. Henryk Wnorowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku. Przedsiębiorcy gościli również: prof. dr hab. Zenona Mariaka, prorektora ds. Klinicznych i Kształcenia Podyplomowego U.M. w Białymstoku i prof. dr hab. Lecha Chyczewskiego U.M. w Białymstoku. Obecni byli także dyrektorzy największych szpitali w województwie podlaskim oraz szefowie lokalnych mediów.

W dyskusji podkreślano ścisły związek kondycji medycyny z kondycją całej gospodarki. Wskazywano na osiągnięcia medyczne USA i stosowane tam nowoczesne rozwiązania, np. hybrydowe sale operacyjne. Na rodzimym gruncie lekarze borykają się z nieco innymi problemami, najważniejsze jednak pozostaje nie tracić z oczu samego pacjenta i jego indywidualnych potrzeb.

od lewej: prof. dr hab. Jacek Nikliński, prof. dr hab. Henryk Wnorowski, kanclerz Loży Krzysztof Żukowski

od lewej: prof. dr hab. Jacek Nikliński, prof. dr hab. Henryk Wnorowski, kanclerz Loży Krzysztof Żukowski

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL