EMCEK – europejski start polskiej marki technologicznej

10.04.2024

Spotkanie najlepszych na świecie w elektronice

Nie każdy wie, że Kolonii, w cieniu najsłynniejszej średniowiecznej katedry, wykluwa się europejska nowoczesność technologiczna. Właśnie tu marzec stał się sceną dla EMV 2024 – wydarzenia, które gromadzi światową ekstraklasę w dziedzinie kompatybilności elektromagnetycznej (EMC). Wśród ponad 100 wystawców z różnych zakątków świata – od Japonii przez Francję, Belgię, Niemcy, USA, po Izrael i Chiny.

Istniejąca od blisko 15 lat firma EMCEK wyróżniała się jako jedyny przedstawiciel z Polski. Występowała obok światowych gigantów takich jak Rohde & Schwartz, Albatross Project, EMCO czy Kitagawa. Tu EMCEK nie tylko zaznaczył swoją obecność, ale i udowodnił, że polska technologia może śmiało rywalizować na globalnym poziomie


Kompatybilność elektromagnetyczna to niewidzialna nić, która zszywa nowoczesne technologie

Kompatybilność elektromagnetyczna może brzmieć jak zagadka, ale jej wpływ jest bliższy każdego z nas niż mogłoby się wydawać. Dzięki niej nasze codzienne urządzenia – od telefonów po nowoczesne samochody – działają bez zakłóceń. Tutaj właśnie zaczyna się rola klatek Faradaya, które buduje i doskonali EMCEK. Taka klatka zapewnia im „ciszę” niezbędną do prawidłowej pracy, miarodajnych testów i certyfikacji, ale także doskonale zapewnia poufność informacji, tam, gdzie to niezbędne.

Warto wychodzić za granicę

– Bycie częścią EMV 2024 to był dla mnie nie tylko wielki zaszczyt, ale i duma z potwierdzenia klasy polskich rozwiązań. Po latach budowania doświadczeń w projektach dla tak partnerów w Polsce jak Nokia, Orange, Telefonika czy Motorola dojrzeliśmy, by zaryzykować wypłynięcie na wody międzynarodowe. – cieszy się Krzysztof Marszałek, prezes firmy EMCEK. Czy opłacało się ryzykować? Jeszcze jak – targi przyniosły natychmiastowe zamówienia m.in. z Izraela, Belgii i Rumunii.

Polskie innowacje w realu

To, co przyciągało na stoisko EMCEK tłumy, to pokazy na żywo efektywności modułowej klatki Faraday z aż trzema typami drzwi ekranujących. Na stoisku codziennie gromadziły się tłumy wymagających specjalistów.

– Nasz system pozwala na łatwą adaptację do specyficznych wymogów, a jednocześnie zapewnia tłumienie promieniowania na topowym poziomie 100 decybeli. Chcieliśmy pokazać ekspertom branży, że firma z Polski naprawdę potrafi to robić. Dlatego jako jedyni zabraliśmy na targi ważące ponad tonę, skomplikowane rozwiązanie, co wymagało dużej logistyki. Ale było warto – podkreśla Krzysztof Kocimski, główny technolog firmy EMCEK.

Firma EMCEK

Założona przez inżyniera Włodzimierza Marszałka i jego syna Krzysztofa, EMCEK od 15 lat rozwija, projektuje i wdraża klatki Faradaya dla czołowych graczy na rynku (m.in. Nokia, PKP, ABB, Intel, Orange). Ma na koncie ponad 100 realizacji, od małych do wielkoskalowych klatek o wielkości 1000m2.

Więcej o działalności i projektach firmy >>

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL