Konferencja podatkowo-biznesowa

09.02.2024

 

26 marca odbędzie się w Warszawie konferencja podatkowo-biznesowa „Jak znacznie zmniejszyć koszty prowadzenia biznesu w 2024 r. po zmianach przepisów podatkowych” pod honorowym patronatem Business Centre Club oraz Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Z ramienia BCC prelegentem będzie Robert Okulski, ekspert BCC ds. księgowości i rozliczeń podatkowych małych i średnich przedsiębiorstw.

W trakcie wydarzenia, adresowanego do księgowych, biur rachunkowych, doradców podatkowych i przedsiębiorców, eksperci wskażą wiele skutecznych podatkowych rozwiązań, jak znacznie zmniejszyć obciążenia, nie narażając się na problemy z fiskusem. Na konferencji, którą będzie prowadzić audytor podatkowy Luiza Pieprzyk, zostaną poruszone tematy:

  • Kontrakt menedżerski: która metoda rozliczeń dochodów zarządu jest najefektywniejsza Robert Okulski wyjaśni, jakie są sposoby wynagradzania zarządzających spółką i które z nich są najkorzystniejsze podatkowo. Wskaże, jakie pułapki wiążą się z każdym rozwiązaniem i podpowiemy, jak je ominąć.
  • Jakie zapisy zawrzeć w umowach z kontrahentami, by płacić fiskusowi jak najmniejsze podatki Luiza Pieprzyk wyjaśni, jakie postanowienia w umowach chronią firmę i poszczególnych pracowników przed fiskusem i niwelują konflikty z kontrahentami po zmianach podatkowych w 2024 r. oraz co trzeba ustalać w zamówieniach z firmami logistycznymi i transportowymi, by uniknąć poważnych konsekwencji prawno-podatkowych.
  • Jak rozliczać podatek u źródła na nowych zasadach Katarzyna Knawa powie m.in., czy usługi reklamowe na Facebooku, usługi informatyczne wykonywane przez zagranicznego kontrahenta, najem samochodu osobowego i zakup biletu lotniczego w ramach zagranicznej podróży służbowej podlegają temu podatkowi. Jakie stosować stawki, kiedy jest się zwolnionym z poboru podatku u źródła, jak uzyskać certyfikat rezydencji podatkowej, jaką dokumentację złożyć, by otrzymać zwrot pobranego podatku.
  • Kredyty frankowe – wygrana z bankiem a skutki podatkowe Łukasz Oleś rozstrzygnie, czy pozytywny wyrok niesie za sobą negatywne konsekwencje finansowe. Wskaże, dlaczego kredyty frankowe są nieważne i jakie są skutki prawne i podatkowe ustalenia unieważnienia kredytu. Czy ugoda z bankiem się opłaca i jakie są różnice pomiędzy ugodą a unieważnieniem.
  • Co może być kosztem w 2024 r. Samir Kayyali przeanalizuje najnowsze opinie Dyrektora KIS, co można wrzucić w koszty prowadzenia biznesu i jak uzasadniać zakupy firmowe, by fiskus ich nie podważył podczas kontroli.
  • Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców Adam Abramowicz wyjaśni, jakie są korzyści i zagrożenia tego rozwiązania i dlaczego w Niemczech ta koncepcja przyniosła dobre rezultaty.
  • #Księgowa partnerem biznesu – Luiza Pieprzyk wskaże, jak dział finansowo-księgowy wspólnie z zarządem powinien ułożyć procesy zakupowe i sprzedażowe w firmie, by sprawnie przygotować się do obowiązkowego fakturowania w KSeF.
  • Księgowa bez stresu – czy to w ogóle jest możliwe Marcin „Nierdzewny” Szymkiewicz podpowie, jak uniknąć syndromu emocjonalnego i zawodowego wypalenia oraz zadbać o siebie, wskazując gotowe przykłady świadomie zaplanowanej pracy, prawidłowego codziennego relaksu, umiejętnego wypoczynku, dbania o relacje i swoje otoczenie.
  • Twoja marka na Linkedin Angelika Chimkowska wskaże, jak autentycznie i skutecznie budować swoją widoczność i zaangażowanie. Pokaże, jaki jest potencjał budowania marki osobistej, jak budować biznesowe relacje i zaprezentuje dobre przykłady z Polski i zagranicy, jak tworzyć ekspercki wizerunek na Linkedin.

 

Więcej informacji i rejestracja >>

Dla członków Business Centre Club przygotowano specjalny rabat w wysokości  300 zł (od ceny podanej na stronie), jeśli zapiszą się Państwo na konferencję stacjonarnie do 22 lutego. Kod rabatowy: BCC2024.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL