Loża Opolska BCC i mentoring biznesowy

10.06.2022

O Loży Opolskiej BCC pojawia się ostatnio sporo komunikatów (prasa, media społecznościowe, TV), a to za sprawą szóstej już edycji „Mentoringu biznesowego”, czyli projektu jaki powstał z inicjatywy i według pomysłu naszej Loży. Polega on m.in. na tym, że doświadczeni, znakomici managerowie (w zdecydowanej większości – członkowie Loży) na okres kilku miesięcy przejmują opiekę nad „mentee” – młodymi przedsiębiorcami, szukającymi wsparcia wiedzą. Projekt ten (podobnie jak poprzednie jego edycje) realizowany jest przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Aby dobrze przygotować do udziału w projekcie uczestników obecnej edycji Programu Mentoringu Biznesowego, OCRG zorganizował dla nich specjalne warsztaty. Dzięki tym zajęciom podopieczni programu dowiedzą się m.in. za co odpowiedzialny jest mentor i mentee, jak rozmawiać z mentorem, aby nawiązać relację, a także poznają wybrane narzędzia pracy w mentoringu.

Ale mentoring biznesowy oraz transfer wiedzy, to kluczowe od wielu lat elementy większości działań Loży Opolskiej BCC. A połączone z doskonałymi relacjami pomiędzy członkami Loży, pozwalają nie tylko stale się doskonalić biznesowo, lecz przede wszystkim na bieżąco „rozbrajać miny”, jakie podkładają nam zarówno rządzący (niedoskonałe przepisy, prawo, restrykcyjna polityka fiskalna) ale też bronić się przed zagrożeniami, takimi jak choćby ostatnia pandemia i obecnie – wojna w Ukrainie oraz związane z tym zmiany i zagrożenia.

W jedności i wiedzy – siła!

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL