MEDAL EUROPEJSKI – 34. EDYCJA

21.06.2023

20 czerwca Medale Europejskie zostały wręczone laureatom!

Nagrodzeni przedsiębiorcy odebrali swoje medale z rąk prezesa BCC Jacka Goliszewskiego, Łukasza Bernatowicza – prezesa Związku Pracodawców BCC, Grażyny Majcher-Magdziak – członkini Rady Organizatorów BCC, a także europosła Janusza Lewandowskiego.

Prezes BCC Jacek Goliszewski pogratulował wszystkim laureatom i wyraził uznanie wobec ich dokonań: Po raz trzydziesty czwarty Business Centre Club przyznaje dziś Medale Europejskie. Zgodnie z ideą Medalu Europejskiego honorujemy firmy, których wyroby i usługi odpowiadają najwyższym standardom europejskim. To nagroda za Waszą pracę, wysiłek i determinację. Ale przede wszystkim to nagroda za Waszą przedsiębiorczość. (…) Działacie także w sposób szczególny na rzecz Polski. Eksport polskich przedsiębiorców w 2022 r. wyniósł prawie 350 mld. euro. Tym samym osiągnął nie tylko kolejny rekord, ale i po raz pierwszy sprzedaż polskich produktów i usług  za granicę przekroczyła wartość 300 mld euro. Przy czym musimy wziąć pod uwagę, że głównym filarem rozwoju i wzrostu polskiej gospodarki, obok popytu wewnętrznego, już od dłuższego czasu jest właśnie eksport. Tworzycie ponadto miejsca pracy, wzmacniacie wizerunek Polski za granicą i konkurencyjność polskich firm.”

Medal Europejski jest ogólnopolskim przedsięwzięciem, którego zadaniem jest: wyróżnianie oraz promocja wyrobów oraz usług oferowanych przez firmy działające na obszarze Polski, wzbudzanie zainteresowania standardami europejskimi i przepisami obowiązującymi w Unii Europejskiej, upublicznienie w Polsce i w Unii Europejskiej przykładów dobrej jakości i promocja metod jej osiągania, zainteresowanie polskich przedsiębiorców wielomilionowym rynkiem Unii Europejskiej, a także zainteresowanie konsumentów i przedsiębiorców z krajów Unii Europejskiej laureatami Medalu Europejskiego.

Medal Europejski to rekomendacja wystawiona wyróżnionym produktom i usługom przez najważniejszą dla przedsiębiorców instytucję działającą przy Komisji Europejskiej – Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny.

Lista laureatów 34. edycji Medalu Europejskiego >>

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL