Nikt nie chce być podsłuchiwany! Spotkanie Loży Bydgoskiej BCC

18.04.2023

Z ogromnym zaniepokojeniem przyjmujemy kolejne informacje o inwigilowaniu przez służby naszego państwa swoich obywateli. Dodatkowo, jak wynika z przygotowanych zmian w prawie komunikacji elektronicznej, nie tylko dane lokalizacyjne smartfonów czy billingi, ale także korespondencja e-mail oraz zapis rozmów na komunikatorach będą mogły być udostępniane służbom specjalnym bez kontroli wymiaru sprawiedliwości; nawet tak iluzorycznej jak obecnie. Tymi słowami Krzysztof Matela, kanclerz Loży przywitał naszych gości: mec. Dorotę Brejzę i senatora Krzysztofa Brejzę.

Senator przypomniał, że jego telefon był zainfekowany oprogramowaniem szpiegowskim Pegasus przez pół roku, począwszy od kwietnia 2019 roku – w czasie kiedy był on szefem kampanii wyborczej. Z wykradzionej zawartości telefonu montowano dowolne – szkalujące mnie treści, które codziennie w tym czasie emitowała tak zwana telewizja publiczna. Atakowano mnie i moją najbliższą rodzinę za wiedzą i zgodą sądu – jak zapewniali politycy obecnej władzy. Dzięki małżonce i wsparciu wielu ludzi dochodzę swoich praw na drodze sądowej. Przed nami jeszcze długa droga, z której nie zejdziemy. Chcemy żyć w Polsce, w naszym ukochanym Inowrocławiu. Na damy się zastraszyć.

 

Uczestnicy spotkania wspierając brawami postawę państwa Brejzów, komentowali żywiołowo sytuację. Krzysztof Matela, zadeklarował w imieniu przedsiębiorców z Lóż Bydgoskiej i Toruńskiej, że chcemy żyć i prowadzić biznes w normalnym, demokratycznym państwie, w którym takie praktyki są nie dopuszczalne.

Na zakończenie umówiliśmy się na kolejne klubowe wydarzenia m.in. porozmawiamy o elektromobilności w bydgoskim BMW Local Business Network, zaś podczas Business Mixer w ApartHotelu Termy Uniejów będziemy mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe. Przed nami także ogłoszenie wyników konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy w Warszawie.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL