Apel Rady Przedsiębiorczości do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o zawetowanie Lex Tusk

29.05.2023

 

 

28 maja Rada Przedsiębiorczości wystosowała apel do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o zawetowanie ustawy o powołaniu Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022.

Organizacje przedsiębiorców zaznaczają, że stabilny porządek prawny to podstawa każdego cywilizowanego społeczeństwa oraz fundament zdrowej gospodarki. To właśnie w nieprzewidywalności systemu prawnego w Polsce od lat tkwi największa przeszkoda dla rozwijania działalności, podnoszenia nakładów inwestycyjnych, a co za tym idzie dla tworzenia nowych, lepszych miejsc pracy, bez których nie jest możliwe zbudowanie zamożności państwa i dobrobytu społeczeństwa.

Zdaniem autorów apelu ostatnim szańcem wiarygodności naszego państwa i stabilności warunków prowadzenia w naszym kraju działalności gospodarczej jest ochrona fundamentalnych praw zapisanych w Konstytucji RP. Tworzenie prawa na czysto polityczne zamówienie niszczy nie tylko wewnętrzne zaufanie obywateli, w tym przedsiębiorców, do Państwa, ale dodatkowo wprowadza nieodwracalne szkody dla reputacji naszego kraju na arenie międzynarodowej i dla napływu inwestycji zagranicznych.

Pełna treść apelu >>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL