Pasieka na dachu biurowca, czyli 360 000 pszczół firmy ODNOWA

24.02.2021

W czerwcu 2019 roku, Firma ODNOWA, członek Loży Opolskiej BCC, specjalizująca się w ochronie mienia, usługach sprzątających oraz usługach medycyny pracy, postanowiła… założyć własną pasiekę na dachu swojego biurowca w samym centrum miasta, nieopodal ratusza i opolskiej katedry.

Pasieka liczy cztery pszczele rodziny pochodzące z Anglii, rasy Buckfast. Każdy z uli zasiedla średnio 80 tys. pszczół, które zostały specjalnie dobrane do warunków panujących w mieście. Pszczoły te są spokojniejsze, mniej skłonne do rojenia i lepiej zimujące. Lokalizacja pasieki na dachu została wcześniej bardzo dokładnie sprawdzona pod kątem zarówno bezpieczeństwa, jak również terenów, na których pszczoły mogą zbierać pokarm.

W pasiece ODNOWY zbierane są bardzo rzadkie rodzaje miodu: wielokwiatowy z kasztanem, nawłociowy, wielokwiatowy ze spadzią liściastą. Każdy kolejny zbiór jest swego rodzaju niespodzianką. Jedno jest wspólne – bardzo dobra jakość miodu i niespotykany smak. Produkcja miodu jest niekomercyjna, przeznaczony jest dla pracowników oraz klientów firmy. Firma zaprasza do dołączenia do grona klientów, którzy otrzymują ten „eko-gadżet”.

Więcej informacji o pasiece i samej firmie na stronie ODNOWA 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL