Posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC

09.12.2020

Dzisiaj przed południem rozpoczęło się posiedzenie Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC. Wirtualne spotkanie ministrów otworzył przewodniczący oraz prezes Klubu Marek Goliszewski.

Ministrowie i eksperci obecni na posiedzeniu Gospodarczego Gabinetu Cieni rozmawiali o aktualnej sytuacji ekonomicznej w kraju oraz o tym, co czeka przedsiębiorców w kolejnym roku, m.in. ze względu na wprowadzenie nowych podatków.

 

Gospodarczy Gabinet Cieni podjął uchwałę z apelem do rządu RP o przyjęcie budżetu Unii Europejskiej. Uczestnicy środowego spotkania GGC BCC poruszyli również temat przejęcia grupy wydawniczej Polska Press przez Orlen i omówili konsekwencje tej decyzji.

To jej fragment:

„Polscy przedsiębiorcy i pracownicy znaleźli się w dramatycznej sytuacji w związku z konsekwencjami wynikającymi z pandemii COVID-19. W ciągu ostatnich 9 miesięcy gospodarka i rynek pracy otrzymały potężne ciosy a ich kondycja jest zła.

Mozolnie wypracowywane porozumienie państw członkowskich Unii Europejskiej dotyczące 1,8 bln euro to ogromna wartość dla rozwoju całej Europy, w tym dla Polski. Weto polskiego rządu dla budżetu UE jest szkodliwe dla polskiego społeczeństwa i wywoła nieodwracalne straty. (…)

Unia Europejska jest dla nas ogromną wartością, co potwierdza od lat wysokie poparcie Polaków dla UE i obecności w niej Polski. Polacy czują się Europejczykami i chcą nimi pozostać. Obecność w strukturach UE to geopolityczne bezpieczeństwo i bezprecedensowy skok w rozwoju cywilizacyjnym naszego kraju.

Jako apolityczna organizacja ekspercka reprezentująca przedsiębiorców i dbająca o potrzeby społeczno-gospodarcze, apelujemy do rządu RP o solidarność z innymi państwami Unii Europejskiej oraz o solidarność z polskim społeczeństwem.

Apelujemy o udzielenie poparcia dla konstrukcji przyszłego budżetu Unii Europejskiej oraz sposobu jego wydatkowania w zgodzie z ustaleniami Rady Europejskiej z lipca br. obejmującymi mechanizm praworządności.”

Więcej o uchwale GGC BCC

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL