Program KSeF PRO dla członków BCC

04.01.2024

Wyniki raportu BCC sprawie wyzwań związanych z nadchodzącymi zmianami w systemie faktur elektronicznych pokrywają się z naszymi obserwacjami oraz ekspertów Instytutu Księgowości i Doradztwa Podatkowego, a obawy przedsiębiorców skupionych wokół BCC są całkowicie naturalne i racjonalne.  Zmiany informatyczne i organizacyjne wynikające z wprowadzenia KSeF dla mniejszych firm nie powinny być problematyczne, choć warto podkreślić, że każdy musi poznać nowe regulacje.

Natomiast dla średnich i większych firm, gdzie procesy i systemy fakturowania są rozproszone, realizowane przez wiele osób, wymagają właściwego przygotowania i wdrożenia. Sporo firm wskazuje na problem ograniczonego czasu na wdrożenie zmian, jednak trzeba zauważyć, że pierwsza nowelizacja przepisów dotyczących KSeF pojawiła się 1 stycznia 2022 r. a od 16 czerwca 2023 r. wiemy, że 1 lipca 2024 r. KSeF będzie obowiązkowy dla większości firm.

Kancelaria Mariański Group oraz Instytut Księgowości i Doradztwa Podatkowego stara się pomóc we wdrożeniu KSeF. Widzimy, że grupa podmiotów coraz lepiej przygotowana do KSeF dynamicznie powiększa się, co zdecydowanie cieszy, bo mamy w tym swój mały udział rozwijając od lipca 2023 r. społeczność Programu KSeF PRO, do którego serdecznie zapraszamy. Jest to jedyny w Polsce program, który kompleksowo pomaga we wdrożeniu KSeF. To nie tylko kilkadziesiąt godzin nagrań, e-booków, ale dokumenty niezbędne do wdrożenia KSeF w firmie oraz biurze rachunkowym.

Członkowie BCC mogą skorzystać z 20% rabatu, wystarczy wprowadzić kod – bcc_ksef_pro_20 podczas zamawiania Programu KSeF PRO na www.ikidp.pl.

prof. Adam Mariański, przewodniczący Komisji Podatkowej BCC, ekspert BCC ds. sukcesji biznesu i restrukturyzacji

 

Zapoznaj się z raportem BCC o KSeF >

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL