Spotkanie Klubu HR Business Partner

23.02.2023

16 lutego członkowie Loży Gdańskiej BCC mieli możliwość uczestniczenia w 25. spotkaniu organizowanym w ramach projektu Klub HR Business Partner, który został powołany przez Olivia Business Centre z myślą o budowie długofalowej współpracy HR w regionie pomorskim. Loża Gdańska BCC partneruje mu w tej misji od momentu powstania.

Temat spotkania dotyczył inwestycji rynków światowych i krajowych na Pomorzu oraz trendów i czynników zmian na rynku pracy. Na koniec spotkania zostały zaprezentowane przykłady, jak zorganizować przestrzeń biurową.

Gośćmi wydarzenia był Marcin Grzegory, zastępca dyrektora Invest in Pomerania oraz Aleksandra Trapp, Head of Culture and Trends w infuture.institute.

Pierwszy z prelegentów potwierdził, jak wiele czynników wpłynęło na fakt, że Pomorze osiągnęło status atrakcyjnego rejonu dla nowych inwestycji. Pandemia, wojna rosyjsko-ukraińska czy zmiany dla polskich przedsiębiorców, jakie przyniósł za sobą polski ład, miały ogromny wpływ na decyzję przesunięcia nakładów inwestycji na północ kraju. Wskazano, że Trójmiasto stanowi serce biznesu na Pomorzu, jednakże kierunek jest szerszy; by spojrzeć na inwestowanie globalnie, należy również przedsięwziąć środki w mniejszych aglomeracjach naszego regionu.

Z kolei przedstawicielka infuture.institute przedstawiła mapę trendów i kierunki, którymi podążamy. Mapa stanowi kompleksową analizę wszystkich obszarów życia: społeczeństwa, środowiska, technologii, zmian regulacyjno-prawnych i gospodarczych. Mapuje przyszłość i wskazuje kierunki rozwoju, a także umożliwia zdiagnozowanie obszarów do najpilniejszego zaadresowania.

Na koniec architekci DesignAnatomy zaprezentowali swoje realizacje przestrzeni biurowych. Dzięki holistycznemu podejściu do potrzeb pracownika, ciekawemu designowi i twórczej interpretacji są doceniani nie tylko przez najemców biur, ale również mogą pochwalić się licznymi nagrodami na arenie konkursowej.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – swój udział potwierdziło ponad 70 firm. To pierwsze w tym roku spotkanie Klubu HR, kolejne już wkrótce.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL