Spotkanie Komisji BCC dla Rodzinnych w PROTECH

05.04.2023

23 marca br. odbyło się kolejne spotkanie Komisji „BCC dla Rodzinnych”. Dyskusja poświęcona była fundacji rodzinnej i roli operatora fundacji rodzinnej (zewnętrznego podmiotu serwisującego fundację).

Komisja debatowała również o definicji firmy rodzinnej, potrzebie cyklicznych badań statystycznych GUS i inicjatywie Zespołu ds. definicji firmy rodzinnej, która od 2021 r. podejmuje działania mające na celu rozpoczęcie badań statystycznych przez GUS. Aktualnie kluczowym dla środowiska firm rodzinnych powinny być działania mające na celu poprawę i wzmocnienie wizerunku firm rodzinnych w lokalnych społecznościach i regionie. W tym kierunku Komisja podejmować będzie dalsze działania.

Członkowie Komisji gościli w PROTECH – firmie rodzinnej z Zatoru k/Wadowic, za sukcesem której stoi Rodzina Krupnik.

W spotkaniu wzięli udział:

Grzegorz i Zbigniew Krupnik, PROTECH
Elżbieta i Andrzej Zecer, A-Z Color
Kamil Pruszyński, BLACHY PRUSZYŃSKI
Wojciech Wróbel, Grupa Wróbel
Agata Hagno, DPM
Joanna Klimas, WWS
Łukasz Leśniak, WWS
Sławomir Jaworski, ALFA GROUP
Randa Ombach, SuperDrob
Wojciech Rumiak, BCC, Dyrektor Generalny Loży Warszawskiej
Agnieszka Krysik, Przewodnicząca Komisji BCC dla Rodzinnych, KRYSIKLAW
Kolejne spotkanie Komisji zaplanowane jest na 15 czerwca 2023 r.

PROTECH to rodzinna firm, która specjalizuje się w produkcji kontraktowej komponentów stalowych. Główne procesy produkcyjne to cięcie blach i rur, gięcie, spawanie, lakierowanie oraz montaż. Działając w sektorze B2B spółka postawiła na automatyzację, robotyzację oraz informatyzację firmy jako klucz do budowania konkurencyjności. Obecnie na wyposażeniu zakładu znajduje się ponad 40 zrobotyzowanych stanowisk, co przy zatrudnieniu 750 osób daje współczynnik robotyzacji na poziomie prawie 10-krotnie większym niż średni współczynnik robotyzacji w przemyśle w Polsce.

Z początkiem 2017 firma PROTECH formalnie dokonała sukcesji, gdy założyciel i wieloletni prezes firmy (Jan Krupnik) oddał stery zarządzania swoim synom. Zbigniew i Grzegorz pracują obecnie w zarządzie, natomiast kolejny brat – Seweryn – wspiera firmę w roli specjalisty ds. doskonalenia organizacji. Rodzina Krupnik wypracowała konstytucję rodziny jak również plan zarządzania ryzykiem, a obecnie zakończyła proces aktualizacji umowy sukcesyjnej, gdzie mocno dookreślona została już perspektywa kolejnego, trzeciego pokolenia.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL