Spotkanie Loży Katowickiej BCC: SUKCESJA JAKO ZABEZPIECZENIE FIRMY I RODZINY

06.12.2022

29 listopada 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie Loży Katowickiej Business Centre Club dotyczące sukcesji zorganizowane w hotelu Vienna House Easy Katowice dla prawie 100 osób. Otworzył je Marcin Budniok dyrektor Loży Katowickiej Business Centre Club oraz Marcin Kosoń BDM Pru – Prudential Polska.

Tym razem temat został przedstawiony w formacie bardzo dynamicznej, otwartej dyskusji dotyczącej zabezpieczenia firmy i rodziny wspartej bardzo ciekawymi prezentacjami. Współorganizatorem wydarzenia była firma Pru – Prudential Polska, a partnerem Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych sp. p.

Podczas spotkania można było wysłuchać ciekawych prezentacji oraz dowiedzieć m.in. o tym jak prawidłowo przygotować i przeprowadzić proces sukcesji międzypokoleniowej w sposób, który pozwoli zarówno w niezakłóconym trybie prowadzić firmę, ale również zabezpieczy interes rodziny właścicieli. Temat prowadzili eksperci z kancelarii Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych sp. p.: Piotr Kamiński, Kanclerza Loży Rzeszowskiej Business Centre Club Rzeszów i Radosław Jarecki oraz Radoslaw Kaczmarczyk z Pru, którzy byli partnerami merytorycznymi spotkania.

Spotkanie przerodziło się w żywą i ciekawą polemikę, w której uczestnicy dzielili się swoimi obserwacjami, doświadczeniami, nadziejami, ale też obawami związanymi z sukcesją zarówno majątku firmowego jak i prywatnego. Poruszono również wątek dot. czy i w jakim stopniu nowa instytucja, jaką będzie wprowadzenie od przyszłego roku polskiej fundacji rodzinnej, może być dobrym rozwiązaniem dla wsparcia procesów sukcesyjnych.

Najważniejszy wniosek z dyskusji, jak podkreśla mecenas Piotr Kamiński, to fakt, że nie ma jednej recepty i jednego uniwersalnego rozwiązania, aby sukcesję właściwie przeprowadzić o ile chcemy zabezpieczyć wszystkich interesariuszy – zarówno właścicieli firmy i ich następców, ale też samą firmę, wspólników czy partnerów biznesowych. Problem sukcesji dotyczy nas wszystkich i znacznie lepiej, gdy sukcesja jest przemyślana, przygotowana i przeprowadzona świadomie, niż miałaby odbyć się w sposób wymuszony, na własną rękę i na zasadach narzuconych przez przepisy.

Patronat medialny nad wydarzeniem: EUROPERSPEKTYWY

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL