Spotkanie noworoczne Loży Katowickiej BCC

30.01.2023

25 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne Loży Katowickiej Business Centre Club, podczas którego przedstawiony został nowy skład prezydium i rady Loży Katowickiej, omówione zostały sprawy organizacyjne i plany działań na najbliższy kwartał, zaprezentowano również tematykę najbliższych spotkań i webinarów.

Ponadto na spotkaniu wybrano i ogłoszono nowych przedstawicieli i ekspertów z Loży Katowickiej BCC do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach

Przedstawiciele:

  • Eugeniusz Budniok – wiceprzewodniczący WRDS strony pracodawców
  • Tomasz Tyc, prezes PROBET SA – członek rady
  • Przemysław Małecki, prezes Grupy Marat – członek rady

Eksperci:

  • Jerzy Trzeszczyński, prezes Pronovum Sp. z o.o. – ciepłownictwo i energetyka
  • profesor Paweł Buszman – służba zdrowia
  • Henryk Orczykowski, prezes Stalprofil SA – rynki stali, hutnictwo
  • Artur Czart, prezes Pajmon CPT – cudzoziemcy, rynek pracy

W trakcie oficjalnej części przywitano nowe firmy członkowskie m.in. ATT INVESTMENTS EUROPE Sp. z o.o., SAS Restrukturyzacje Sp. z o.o., MM CARS GROUP Sp. o.o. Wręczone zostały wyróżnienia w konkursach Firma Dobrze Widziana i Ambasador Polskiej Gospodarki m.in. dla ESAB, Główny Instytut Górnictwa i EMT Systems Sp. z o.o. oraz Medale Europejskie m.in. dla BRAMSTER Sp. z o.o. Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje.

Gośćmi specjalnymi spotkania były Magdalena Patryas i Elżbieta Lis z kancelarii Andersen w Polsce, które podczas prezentacji omówiły trendy w biznesie i perspektywy na rok 2023. Przeanalizowane zostały nowelizacja kodeksu pracy i kalendarz podatkowy na ten rok. W kuluarach rozmawiano o zmianach na rynku pracy i w podatkach, zastanawiając się m.in:

➡Czy zmiany w prawie pozwolą zatrzymać w firmie talenty, czy też spowodują zwiększenie kosztów pracodawcy?

➡Czy w podatkach to już koniec niespodzianek, czy też ustawodawca zaskoczy nowymi obowiązkami w 2023 roku?

Po części oficjalnej członkowie przywitali Nowy Rok, raz jeszcze życząc sobie wzajemnie wszystkiego dobrego przy symbolicznym kieliszku szampana, wyśmienitym cateringu i dodatkowych atrakcjach przygotowanych przez Lożę.

W doskonałej atmosferze prowadzone były gorące dyskusje na różnorodne tematy, a uczestnicy wymieniali się kontaktami oraz mogli opowiedzieć kilka słów o swoich firmach i nowych kierunkach rozwoju. Spotkanie zaowocowało nawiązaniem kilku intratnych relacji biznesowych między członkami Loży, co szczególnie cieszy organizatorów.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL