Stefan Życzkowski odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

29.06.2022

Stefan Życzkowski, współzałożyciel i szef Rady Strategicznej ASTOR, członek loży Małopolskiej BCC, otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Odznaczenie to, na wniosek Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorstw, przyznał mu prezydent RP Andrzej Duda, a wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, minister Andrzej Dera podczas uroczystej gali obchodów Dnia Przedsiębiorcy.

Złoty Krzyż Zasługi to odznaczenie, które przyznawane jest za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej gospodarki oraz za działalność społeczną i charytatywną. Te wszystkie cechy uosabia Laureat odznaczenia. Stefan Życzkowski przewodniczył Radzie Politechniki Krakowskiej, działa społecznie w Fundacji Polska Platforma Przemysłu Przyszłości oraz propaguje ideę Przemysłu 4.0 w Polsce. „Nadane odznaczenie traktuję jako rodzaj podsumowania pewnego etapu życia zawodowego – po 30 latach zakończyłem moją misję jako prezes ASTOR. Otrzymany Złoty Krzyż Zasługi dedykuję wszystkim, bez których nie byłbym w tym miejscu, w którym dzisiaj jestem. Słowa podziękowania kieruję do rodziny i pracowników ASTOR, którzy przez 35 lat pomagali mi tę firmę rozwijać. Jestem wdzięczny Katarzynie Woszczynie, wiceprezes Business Centre Club za jej inicjatywę i polecenie mnie uwadze Adama Abramowicza, rzecznika MŚP, na wniosek, którego to odznaczenie stało się moim udziałem” – mówi Stefan Życzkowski współzałożyciel i szef Rady Strategicznej ASTOR.

Katarzyna Woszczyna podkreśliła, jak ważne jest zauważanie i pokazywanie wpływu prywatnego sektora biznesu na rozwój gospodarczy Polski: „To święto Ludzi polskiej przedsiębiorczości, którzy polską gospodarkę przenoszą na inny, wyższy poziom. To wszystko nie tylko dzięki wartościom, takim jak wolność, zaufanie, rozwój, relacje, które łączą członków BCC. To także ich doświadczenie, profesjonalizm, pracowitość i chęć zmieniania trudnej rzeczywistości i warunków w jakich funkcjonują – warto to docenić. Przyznanie Stefanowi Życzkowskiemu Złotego Krzyża Zasługi przyjmuję jako wyraz szacunku do polskich przedsiębiorców i życzyłabym sobie, żeby ten szacunek w Polsce wzrastał.”

Podczas dwudniowych obchodów Dnia Przedsiębiorcy w Białymstoku, połączonych z posiedzeniem Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców, przyznano również Filary Polskiej Przedsiębiorczości, nagrody Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wśród nagrodzonych, po raz drugi, znalazł się Business Centre Club, którego ASTOR jest członkiem, a Stefan Życzkowski zasiada w loży ekspertów BCC ds. Przemysłu 4.0.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL