W Loży Dolnośląskiej BCC o sztucznej inteligencji w biznesie

19.10.2023

12 października Loża Dolnośląska Business Centre Club zorganizowała spotkanie dotyczące sztucznej inteligencji w biznesie.

Kanclerz Loży, Marek Woron, rozpoczął wydarzenie, witając i przedstawiając przybyłych gości. Prezentacje oraz dyskusję poprowadziły Małgorzata Latuszek, współautorka projektów badawczych w dziedzinie AI w finansach, oraz Agnieszka Herbst, specjalistka ds. komercjalizacji projektów z obszaru sztucznej inteligencji, reprezentujące firmę Taxxo / Columb Technologies S.A.

Agenda obejmowała prezentację podstawowych pojęć związanych z AI, takich jak uczenie maszynowe, głębokie uczenie, przetwarzanie języka naturalnego oraz duże modele językowe. Omówiono również kluczowe trendy na rynku dotyczące technologii AI.

Podczas spotkania poruszono temat inteligencji ChatGPT, zwracając uwagę na umiejętność pisania trafnych zapytań oraz jego adaptację do różnych stylów komunikacji. Uczestnicy zapoznali się także z istotnymi dodatkami i funkcjami ChatGPT, które mogą wspomagać działalność biznesową.

Kolejny blok skupiał się na praktycznym wykorzystaniu AI w różnych branżach. Prezentowano konkretne przykłady zastosowania sztucznej inteligencji, wskazując na korzyści wynikające z jej wdrożenia, jak i potencjalne wyzwania.

Warsztatowy charakter spotkania zachęcał do aktywnego udziału i wymiany praktycznych wskazówek dotyczących efektywnego wdrożenia AI w biznesie. Po części warsztatowej odbyły się rozmowy kuluarowe, umożliwiające nawiązanie bardziej osobistych kontaktów i pogłębienie relacji między uczestnikami.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL