W odwiedzinach u zwierzaków w Schronisku na Paluchu

13.07.2023
Czerwcowy „Business Walk” Loża Warszawska Business Centre Club spędziła inaczej niż podczas dotychczasowych relaksacyjnych spacerów. Tym razem poszliśmy do Schroniska im. Jana Lityńskiego na Paluchu. Ta edukacyjna odsłona „Business Walku” pozwoliła nam dostrzec potrzeby mieszkańców schroniska, jak również ich opiekunów.

 

 

Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego jest jednostką budżetową m.st. Warszawy. W obecnym stanie organizacyjnym Schronisko funkcjonuje od 2001 r. Jest jednym z wykonawców Warszawskiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt, przygotowywanym corocznie przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy. Miesięcznie do Schroniska trafia ok. 300 zwierząt, w tym: ok. 180 psów i ok. 120 kotów.

Każde zwierzę dostarczone do Schroniska jest: opisane, sfotografowane, ma nadany nr identyfikacyjny, przechodzi badanie lekarskie, jest czipowane, oraz zaewidencjonowane w bazie Schroniska. W schronisku znajduje się 10 pawilonów dla psów (2 kwarantannowe i 8 pobytowych). Obecnie w schronisku znajduje się około 700 psów i 200 kotów czekających na adopcję. Być może wspólnie będziemy w stanie jakoś pomóc mieszkańcom schroniska i ich opiekunom.

Obecnie schronisko prowadzi zbiórkę zabawek dla kotów! Może zechcesz trochę umilić im czas oczekiwania na swój dom? Schronisko zbiera myszki, piłeczki i wszelkie małe zabawki.

  • Dary można przywozić do schroniska codziennie między 8 a 20,
  • wysyłać na adres: Schronisko Na Paluchu, ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
  • lub podrzucić do Ochota na Kota przy ul. Grójeckiej 79 w Warszawie.

 

Lista wszystkich aktualnie potrzebnych rzeczy >>

Jeśli ktoś woli przekazać darowiznę pieniężną >>

Pomóżmy chronić bezdomne zwierzęta, stwórzmy im drugą szansę. Wiemy, że czują!

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL