Wizyta Ambasador Albanii w Olsztynie

loża Olsztyńska

19.10.2015

Na zaproszenie środowisk gospodarczych regionu, w tym kanclerza Loży Olsztyńskiej BCC, w Olsztynie gościła ambasador Albanii w Polsce, dr Shpresa Kureta. Ambasador spotkała się z marszałkiem województwa – Gustawem Markiem Brzezinem i wicewojewodą Grażyną Kluge, odbyła także szereg spotkań gospodarczych z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Loży Olsztyńskiej BCC. Pierwsza wizyta pani Ambasador w tym regionie, która miała miejsce 12 października br., miała służyć bliższemu poznaniu województwa, jego gospodarzy oraz przedsiębiorców.

− Albania aspiruje do jak najszybszego wstąpienia do Unii Europejskiej i bardzo liczy na doświadczenia Polski − powiedziała Shpresa Kureta. Wskazała na wysoką dynamikę wzrostu kontaktów polsko-albańskich. Przypomniała, że aktualnie obroty handlowe między naszymi krajami wynoszą ok 50 mln USD. Delegację albańską interesowała szczególnie możliwość nawiązania współpracy z przedsiębiorcami w branżach rolnych, turystyce, rozwoju infrastruktury i budownictwa.
Zawarcie osobistych znajomości, rozeznanie potencjału obu krajów i określenie możliwości i płaszczyzn współpracy jest doskonałym prognostykiem na przyszłość

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL