Wsparcie za wsparcie – konkurs Leczmy z troską organizowany przez Teva Pharmaceuticals Polska

29.05.2024

Leczmy z troską! – to tytuł konkursu, który ruszył 20 maja 2024 roku, by docenić inicjatywy organizacji non-profit przywracające medycynie ludzki wymiar. Zgłoszenia projektów wspierających ten cel można przesyłać do 15 września, a zwycięzców konkursu organizowanego przez Teva Pharmaceuticals Polska poznamy jesienią 2024 r.

Często zdarza się, że chory otrzymuje leczenie medyczne, ale brakuje mu dbałości o jego samopoczucie, dobrej, życzliwej rozmowy i czułej opieki. Zaordynowanie terapii i wydanie leków to bowiem nie wszystko. Bliscy chorych zwykle starają się nimi zaopiekować, wesprzeć organizację leczenia czy rehabilitacji, lecz nie wszystkim wyzwaniom mogą podołać. W tej sytuacji nie do przecenienia jest pomoc stowarzyszeń i fundacji propacjenckich.

To właśnie do nich adresowany jest konkurs Leczmy z troską!, bo od lat stanowią ważne wsparcie dla chorych i ich opiekunów. Ideą konkursu jest promowanie i docenienie inicjatyw pomocnych w procesie zdrowienia, krzewiących optymizm i pomagających pacjentom patrzeć na życie nie tylko przez pryzmat choroby, ułatwiających dostęp do terapii.

W ramach Leczmy troską!, polskiej edycji globalnego programu Tevy Humanizing Health, nagrodzonych zostanie 5 polskich inicjatyw propacjenckich, a kwota grantów przekazanych organizacjom non-profit wyniesie łącznie 100 tys. zł.

Teva na co dzień angażuje się w działania na rzecz jak najpełniejszej opieki nad chorymi. Od kilku lat organizujemy na świecie konkurs Humanizing Health, którego nazwa mówi sama za siebie – pragniemy w nim docenić dodatkowe wsparcie oferowane pacjentom i ich bliskim, holistyczne podejście, zaangażowanie i empatię – mówi Ewa Królikowska, Dyrektor Generalny Teva Pharmaceuticals Polska. – Właśnie rozpoczęła się polska edycja konkursu pod nazwą Leczmy z troską! Czekamy w nim na zgłoszenia rodzimych inicjatyw, których jak wiemy jest bardzo wiele. Chcemy zaoferować ich twórcom wsparcie za wsparcie, a jednocześnie podkreślić potrzebę wspólnych działań całego sektora opieki zdrowotnej zmierzających do poprawy codzienności pacjentów.

Organizacje niosące wsparcie chorym i ich bliskim mogą zgłaszać do konkursu swoje projekty z ubiegłego roku, czyli działania, których realizacja przebiegła między 1 stycznia 2023 a 20 maja 2024 roku. Następnie w dwóch etapach zgłoszenia zostaną ocenione m.in. pod kątem zasięgu, innowacyjności i użyteczności dla zainteresowanych, czyli pacjentów i opiekunów. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 września br. poprzez specjalny formularz dostępny na stronie konkursu www.teva.pl/leczmy-z-troska.

Konkurs Leczmy z troską! potrwa do jesieni, gdy ogłoszonych zostanie pięcioro zwycięzców, którzy otrzymają granty na dalszą działalność. Laureat nagrody głównej odbierze 40 tysięcy zł, a pozostała czwórka – po 15 tysięcy zł. Finałem projektu będzie uroczysta gala Leczmy z troską!.

Ambasadorami akcji są: Edyta Jungowska – aktorka, prof. Cezary Szczylik – onkolog i Dorota Czekaj, prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, a prywatnie pacjentka.

 

 

 

 

Teva Pharmaceuticals to światowy lider rynku farmaceutycznego z szerokim portfolio wykraczającym poza standardowe kategorie leków. Wykorzystujemy naszą specjalistyczną wiedzę w zakresie leków generycznych
i intensyfikujemy prace nad innowacjami, aby dalej przyczyniać się do rozwoju i zwiększenia dostępu do nowoczesnej medycyny. Od ponad 120 lat Teva działa na rzecz poprawy zdrowia z nieustającym zaangażowaniem. Każdego dnia blisko 37 000 pracowników firmy na 60 rynkach przesuwa kolejne granice innowacji i nauki, dostarczając wysokiej jakości leki, które pomagają poprawić stan zdrowia milionów pacjentów. Więcej informacji – teva.pl

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL