Zachęcamy do aktywnego udziału w nowej Komisji ds. Budownictwa

13.05.2024

Business Centre Club rozpoczyna nowe działania, mające na celu wsparcie swoich członków w obszarze szeroko rozumianego budownictwa. W tym celu tworzymy Komisję ds. Budownictwa, której celem będzie publiczne prezentowanie głosu przedsiębiorców należących do BCC w relacjach z rządem i samorządami oraz udział w dialogu społecznym, przede wszystkim w ramach procesu stanowienia prawa.

Przewodniczący Komisji ds. Budownictwa BCC  został Marcin Nosiński – radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie prawa nieruchomości, działalności deweloperskiej i funduszy inwestujących w nieruchomości. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także podyplomowe studia francuskiego i europejskiego prawa handlowego – DESS (Uniwersytet w Poitiers). Pracował w międzynarodowych kancelariach prawniczych. W dużej polskiej kancelarii, jako wspólnik, odpowiadał za praktykę prawa nieruchomości. W latach 2008-2010 był dyrektorem departamentu prawnego spółki notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest członkiem rady nadzorczej w spółce akcyjnej prowadzącej działalność inwestycyjną.

 

 

W pierwszej kolejności Komisja zajmie się sprawami wymagającymi pilnej interwencji,  takimi jak: zbliżające się wejście w życie nowych przepisów o planowaniu przestrzennym, „zamrożenie” wydawania WZ-ek, czy niezbędne korekty ustawy „Lex deweloper”. Komisja ma zamiar współdziałać z PZFD – będącym także członkiem BCC.

W najbliższym czasie przedstawimy ramowy harmonogram i agendę prac Komisji na bieżący rok. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału, poprzez zgłoszenie przedstawicieli Państwa firm, oraz zagadnień, które szczególnie Państwa interesują.

Zobacz list Przewodniczącego Komisji ds. Budownictwa >>

 

Kontakt w sprawie udziału w pracach Komisji:

Marcin Nosiński – Przewodniczący Komisji ds. Budownictwa
tel. 602 432 307
e-mail: marcin.nosinski@bcc.org.pl

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL