Zielony prąd prosto od wytwórcy

04.09.2023

Energia 21, członek BCC, jest polskim inwestorem realizującym budowy farm fotowoltaicznych. Proponuje klubowym kolegom nowoczesny sposób zakupu zielonej energii za pośrednictwem umowy cPPA z gwarancją pochodzenia.

Pierwsze dostarczenie energii elektrycznej do sieci (z nowo powstającej farmy fotowoltaicznej o mocy 1,7 MW, zlokalizowanej na terenie Bydgoszczy) zostało zaplanowane na początek II kwartału 2024.


Energia odnawialna bez inwestycji

Umowa cPPA (Corporate Power Purchase Agreement)  pozwala na zakup energii elektrycznej ze źródła OZE od wytwórcy energii za pośrednictwem spółki obrotu energią elektryczną, bez konieczności inwestowania w budowę własnych instalacji fotowoltaicznych.

Przewidywalna cena energii elektrycznej

Dzięki cPPA, firma może uniknąć wahań cen energii, ponieważ umowa zapewnia przewidywalną cenę w długim czasie.

Okres obowiązywania umowy wynosi od 5 do 10 lat w zależności od wybranej opcji. Cena energii elektrycznej zależna jest od okresu obowiązywania umowy.

Zgodność z kryteriami z obszarów ESG wykorzystywanymi do pozafinansowej oceny firm

Korzystanie z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych takich jak elektrownie fotowoltaiczne pozwala na znaczące obniżenie emisyjności przedsiębiorstwa, co wpisuje się w trend związany ze zrównoważonym rozwojem i z kryteriami z zakresu ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), wykorzystywanymi do:

– ratingów kredytowych

– kształtowania relacji handlowych, w szczególności w ramach łańcucha dostaw, co w razie naruszeń może prowadzić do odpowiedzialności kontraktowej

Pozytywny wizerunek

Inwestując w zieloną energię, Państwa firma może się wyróżnić jako aktywny gracz w walce ze zmianami klimatycznymi, co przyczyni się do budowy pozytywnego wizerunku.

Ochrona środowiska

W skali roku energia elektryczna wyprodukowana przez niniejszą instalacje pozwoli na zaoszczędzenie emisji 1200 ton CO2.

Farma 1,7 MW spowoduje redukcję CO2 w takim samym stopniu jak zasadzenie 120 ha lasu.

Korzystając z energii odnawialnej biorą Państwo udział w transformacji energetycznej naszego kraju, a wasze firmy stają się bardziej niezależne energetycznie i mniej szkodliwe dla środowiska.

Zainteresowane firmy proszone są o kontakt mailowy pod adresem: info@energia21.pl

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL