BCC Academy o obowiązkach pracodawców w związku z wejściem ustawy o ochronie sygnalistów

17.06.2024
13 czerwca o godz. 12.00 obyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu BCC Academy. Tym razem rozmawialiśmy o obowiązkach pracodawców w związku z wejściem ustawy o ochronie sygnalistów.

 

 

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m. in.:

  •        W jakim terminie może wejść w życie od dawna oczekiwana ustawa o ochronie sygnalistów.
  •        Jakie firmy będą zobowiązane do stosowania ustawy.
  •        Kim jest sygnalista, czyli kto może zgłaszać naruszenia.
  •        O obowiązkach podmiotów prawnych wynikających z ustawy o ochronie sygnalistów.
  •        Jak powinien wyglądać proces wdrożenia ustawy w spółce krok po kroku.
  •        Jak prowadzić rejestr zgłoszeń.
  •        Jakie są narzędzia wspierające w obsłudze zgłoszeń sygnalistów i czy warto z nich korzystać.

 

 

 

Artur Rycak

Adwokat, doktor nauk prawnych, prawnik procesowy i obszaru HR, właściciel i prawnik zarządzający w kancelarii prawnej Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR, doradza zarządom i departamentom prawnym oraz HR największych polskich i międzynarodowych spółek i korporacji w sporach sądowych, compliance oraz w ramach doradztwa z zakresu prawa pracy.

W latach 2000-2016 sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim.

Posiada ponad 27-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych m.in. w sprawach z zakresu prawa pracy, jako sędzia i adwokat rozpoznał lub przeprowadził ponad 2.500 spraw sądowych przed sądami wszystkich instancji.

W latach 1996-2006 pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prelegent na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, od 2009 r. wykładowca w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, wykładowca i kierownik studiów podyplomowych „Prawo energetyczne i zarządzanie przedsiębiorstwami energetycznymi” oraz studiów podyplomowych „Prawo podatkowe” w Uczelni Łazarskiego.

 

Karol Kulig

radca prawny, doktor nauk prawnych, specjalista w zakresie prawa pracy, współtwórca i współwłaściciel marki „SygnaApp” – systemu do obsługi zgłoszeń sygnalistów.

Od ponad 10 lat świadczy usługi prawne dla biznesu oraz sektora publicznego.

Szkoleniowiec i wykładowca, w tym na aplikacji radcowskiej; autor komentarzy, monografii, artykułów naukowych i popularnonaukowych z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy; konsultant czasopism prawniczych.

 

 

 

 

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL