APA GROUP laureatem dwóch nagród specjalnych za produkt IPOE

12.07.2022

APA GROUP, firma członkowska Business Centre Club, została laureatem dwóch nagród specjalnych: za produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) oraz Ministra Rozwoju i Technologii w konkursie Polski Produkt Przyszłości. Nagrody przyznano za innowacyjny produkt IPOE.

Inteligentna Platforma Optymalizacji Energii (IPOE) stanowi rozwiązanie wspierające procesy analityczne oraz decyzyjne, mające na celu poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstwa. Platforma wizualizuje elementy systemu m.in. energetycznego (monitorowane mogą być wszystkie media podpięte do systemu), takie jak charakterystyki prądowe, zużycie energii elektrycznej czy generacja energii biernej, oraz związane z nimi statystyki ponoszonych kosztów. iPOE stworzony przez inżynierów APA Group, działa w oparciu o schemat znany w zarządzaniu jakością jako cykl Deminga (PDCA): zaplanuj (plan) – wykonaj (do) – sprawdź (check) – popraw (act). Punktem wyjścia jest przygotowanie analizy technicznej wybranej fabryki czy budynku, a następnie podpięcie do systemu elektrycznego inteligentnych urządzeń do pomiaru. Po stosownej analizie generowane są szczegółowe wykresy, na podstawie których można wskazać słabe punkty w zarządzaniu prądem i zoptymalizować koszty. Praktycznie już po pierwszej analizie, oszczędności na fakturach za prąd mogą sięgnąć nawet 40%. IPOE jest rozwiązaniem chmurowym, dostępnym 24 godziny na dobę z poziomu przeglądarki. A to oznacza, że z platformy można korzystać z dowolnego miejsca na świecie. Stanowi mocne wsparcie nie tylko dla menedżerów, ale i bezpośrednio dla energetyków poprzez liczne funkcjonalności, takie jak: prezentacja przebiegów poszczególnych parametrów, monitoring obciążenia faz w czasie rzeczywistym, planowanie czynności serwisowych, predykcję wykorzystania mocy zamówionej, alarmy w przypadku przekroczeń zadanych wartości.

Nagrody odebrali prezes zarządu APA GROUP Artur Pollak oraz koordynator Inteligentnej Platformy Optymalizacji Energii Piotr Oczkowski.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL