BCC dla Ukrainy

09.03.2022

Business Centre Club dołącza do akcji pomocy i wsparcia dla Ukrainy. Trwająca za naszą wschodnią granicą wojna spowodowała konieczność opuszczenia kraju przez część ludności cywilnej. 

„Solidaryzujemy się z ukraińskimi obywatelami i jednoznacznie potępiamy rosyjski atak na demokratyczne państwo, który naraża życie cywilów i zagraża stabilności w Europie” – napisał w specjalnym apelu prezes BCC Marek Goliszewski, potępiając jednoznacznie napaść na Ukrainę.

WIĘCEJ >>

Business Centre Club uruchomiło specjalną linię telefoniczną dla pracodawców i przedsiębiorców. Eksperci BCC udzielą niezbędnych odpowiedzi i wsparcia związanego z legalizowaniem pobytu i pracy osobom ze statusem uchodźcy dla obywateli państw, na terenie których trwa konflikt zbrojny.

WIĘCEJ >>

Loże regionalne Business Centre Club angażują się w pomoc, transport, skomunikowanie przedsiębiorców oferujących miejsca zakwaterowania z najbardziej potrzebującymi. Najnowsza inicjatywa Lóż Małopolskiej i Częstochowskiej SOS dla Ukrainy https://fb.me/e/18YTKfJwp – zapraszamy do dołączenia!

WIĘCEJ >>

Firmy członkowskie BCC zaangażowały się w pomoc uchodźcom. Grupa ARCHE przygotowała w swoich obiektach 5000 miejsc dla szukających zakwaterowania.

WIĘCEJ >>

Rafał Brzoska, członek BCC: Zarząd Inpost podjął trudną decyzję o niekupowaniu usług/towarów firm rosyjskich i białoruskich, a także od firm, w których akcjonariacie jest kapitał tych krajów. Popieramy!

WIĘCEJ >>

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę poprosiliśmy firmy członkowskie BCC o ocenę sytuacji. Spośród ankietowanych 43% firm prowadzi interesy w krajach objętych wojną. Prawie połowa z nich (45%) już odczuwa problemy transportowe lub logistyczne, a jedna trzecia (35%) skarży się na problemy z pracownikami. Odczuwalny jest dotkliwy brak ukraińskich pracowników, szczególnie kierowców, którzy wracają do swojego kraju, aby walczyć, albo nie mogą wyjechać z Ukrainy ze względu na mobilizację. Jeżeli taki stan będzie się utrzymywał, może to zachwiać w przyszłości łańcuchem dostaw oraz sytuacją finansową firm transportowych. Przełoży się to na rosnące ceny transportu, co jest niepokojące przy obecnej dynamice inflacji w Polsce.

WIĘCEJ >>

Firma Smart Work, członek BCC i jej fundacja PRZYSZŁOŚĆ rozpoczynają zbiórkę pieniędzy na zakup żywności, artykułów higienicznych oraz wszelkich produktów koniecznych do zapewnienia przybywającym rodzinom bezpiecznego i godnego schronienia. Środki finansowe będą także w miarę potrzeb przekazywane do wsparcia działań humanitarnych na terenie Ukrainy.

WIĘCEJ >>

Uchodźcy z Ukrainy poza wsparciem w postaci miejsca do zamieszkania, pomocy medycznej i socjalnej potrzebują również miejsc pracy. Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz zatrudnić obywatela Ukrainy, zgłoś swoją ofertę pracy w najbliższym powiatowym urzędzie pracy (lista teleadresowa urzędów https://psz.praca.gov.pl/wybor-urzedu) lub poprzez formularz online.

WIĘCEJ >>

Firmy z Loży Łódzkiej BCC włączyły się aktywnie w pomoc Ukrainie poprzez zbiórkę organizowaną przez zaprzyjaźniony Polski Czerwony Krzyż Oddział w Łodzi. Zostały przekazane niezbędne rzeczy zgodnie z potrzebami (środki dezynfekujące, spożywcze, suplementy diety – witaminy, środki czystości),  środki finansowe, transport i zapewniony magazyn do przechowywania rzeczy.

WIĘCEJ >>

 

Z ramienia Loży Małopolskiej powstały dwa wydarzenia w social mediach, które mają na celu nakierować wspierających działania na rzetelne i sprawdzone informacje. Wydarzenia skierowane są nie tylko do firm członkowskich BCC – każdy zainteresowany może się przyłączyć.

LINKEDIN >>

FACEBOOK >>

W związku z militarnym atakiem Rosji na Ukrainę, trwającymi działaniami wojennymi wymierzonymi również w ludność cywilną, a także obiekty służby medycznej, współpracujący z Lożą Katowicką BCC Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz działająca w jego strukturach Maltańska Służba Medyczna rozpoczęły program pomocy poszkodowanym i uchodźcom z Ukrainy.

WIĘCEJ >>

W imieniu firmy członkowskiej BCC EMT Systems Sp. z o.o. serdecznie zapraszamy do włączenia się w wydarzenie charytatywnie, organizowane przez: GCNT Cechownia, Stowarzyszenie Nowa Cechownia, Centrum Kultury Victoria oraz miasto Gliwice. Będzie to całodzienne wydarzenie, które ma na celu usystematyzowanie i ułatwienie pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Chcemy, aby lokalna społeczność mogła w jednym miejscu dowiedzieć się wszystkiego, co jest ważne w kwestii omawianej pomocy.

WIĘCEJ >>

Loża Opolska BCC zaangażowała się w inicjatywę POM.oc, która ma na celu wsparcie uchodźców z Ukrainy. Poszukiwane są firmy, które są w stanie zapewnić prostą pracę dla kobiet. Nadrzędnym celem jest pomoc długoterminowa. Uważamy, że praca to jeden z najważniejszych aspektów życia i pozwoli uchodźcom z Ukrainy zaadaptować się w naszym kraju.

WIĘCEJ >>

Firma Rekord SI współorganizuje zbiórkę darów dla potrzebujących uchodźców oraz zgłosiła UM w Bielsku-Białej możliwość przyjęcia około 40 osób w swoim hotelu.

WIĘCEJ >>

Andersen w Polsce wraz z biurami na całym świecie aktywnie pomaga uchodźcom z Ukrainy. Sieć Andersen Global przekazała znaczne środki na bezpośrednią pomoc dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie oraz wspiera międzynarodowe i polskie organizacje pomocowe dla Ukrainy. Cała sieć Andersen Global na bieżąco wspomaga akcje pomocowe prowadzone przez Andersena w Polsce, szczególnie dla uchodźców przybywających do miast, gdzie zlokalizowane są biura Andersena, tj. Warszawa, Katowice, Toruń i Radom.

WIĘCEJ >>

Działający pod patronatem BCC Komitet Ochrony Praw Dziecka organizuje pomoc dla dzieci ukraińskich. Od dziś placówki współpracujących z KOPD Matplanety rozpoczynają zbiórkę zabawek, książeczek (kolorowanek), kredek, ubrań itp. dla ukraińskich dzieci, które trafią do polskich ośrodków dla uchodźców.

WIĘCEJ >>

Na terenie Opola członek BCC firma Sindbad przygotowuje kilkadziesiąt miejsc noclegowych dla ukraińskich rodzin, którym zapewni nie tylko zakwaterowanie, ale również zaopatrzy w najbardziej potrzebne wyposażenie, jak i produkty pierwszej potrzeby oraz żywność. W akcję zaangażowali się wszyscy pracownicy firmy, którzy włączają się w przygotowanie miejsc zakwaterowania, a także sama firma, która sfinansuje znaczną część zakupów z tym związanych. Wszystkim pasażerom, jadącym autokarami Sindbada z Ukrainy do zachodniej Europy, na przystanku przesiadkowym w Opolu zapewni również bezpłatnie gorący posiłek, napoje i środki higieny osobistej, tak aby podróż do miejsca docelowego przebiegła w spokoju i komforcie.

WIĘCEJ >>

GF CORP udostępnia zniżkę dla KAŻDEGO KLIENTA (również na miejscu w sklepie), który będzie chciał zakupić sprzęt dla walczących w Ukrainie. RZECZY NAJBARDZIEJ POTRZEBNE: latarki, hełmy, buty, odzież ochronna, rękawice, odzież termoochronna. Zbiórka trwa do końca przyszłego tygodnia, tj. 13.03.2022, następnie z pomocą Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych RARS przetransportujemy zgromadzony sprzęt bezpośrednio do Konsulatu w Ukrainie.

WIĘCEJ >>

Hotel Villa Verde Congress & Spa udostępnia dla rodzin z Ukrainy pokój dwuosobowy i czteroosobowy w gościńcu. Dodatkowo dla wszystkich rodzin uchodźców z okolic Zawiercia przygotowano darmowe korzystanie z kręgielni, basenów wewnętrznych oraz saun.

WIĘCEJ >>

Osada Śnieżka została stworzona z myślą o rodzinach z dziećmi. Od kilku dni apartamenty tego członka BCC stają się domem dla ukraińskich rodzin i namiastką normalności dla ukraińskich dzieci. Przyjęto już ponad 100 osób uciekających przed wojną. Część apartamentów została wyłączona ze sprzedaży na najbliższe miesiące, tylko po to, aby dać schronienie ludziom, którzy teraz potrzebują naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek.

WIĘCEJ >>

Kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki wraz z przedstawicielami firm zrzeszonych w Loży Gdańskiej BCC zapewnili konsula Ukrainy w Gdańsku, Oleksandra Plodystyia o szerokim wsparciu ze strony Klubu. Omówiono możliwości szeroko zakrojonej pomocy zarówno dla obywateli walczącej Ukrainy, jak i dla uchodźców przybywających do naszego kraju.

WIĘCEJ >>

Grupa RETRES , której współwłaścicielem jest kanclerz Loży warszawskiej Cezary Gizka oraz Karol Fałdziński i Andrzej Szymonk podjęła intensywne działania na rzecz wsparcia dla Ukrainy. Akcja odbywa się przez dwie spółki wchodzące w skład Grupy, tj. Pakar Service i RETS, i jest koordynowana przez oddelegowanych pracowników. Dodatkowo Grupa RETRES zorganizowała możliwość zakwaterowania, pomocy materialnej  i pracy dla ok .20 członków rodzin (uchodźców) naszych pracowników z Ukrainy.

WIĘCEJ >>

Sytuacja w Ukrainie jest dramatyczna i koncentrujemy się teraz na pomocy  Ukraińcom, ale jest to także czas trudnych decyzji biznesowych i problemów dla naszych przedsiębiorców, związanych z należnościami od firm z państw zaangażowanych w wojnę – spowodowanych m.in. przez Moratorium Ukraińskiego Banku Centralnego, blokadę SWIFT w Rosji, spełnienie się ryzyka wojny. Nasza firma członkowska Credit Risk Solution i kolega Artur Kras oferują nam wsparcie eksperckie.

Kontakt:

Organizacje przedsiębiorców z całej Małopolski oraz instytucje otoczenia biznesu współtworzące od lat Forum Przedsiębiorców aktywnie pomagają uchodźcom z Ukrainy i ich rodzinom. Jest ogromne wsparcie materialne, jest pomoc w znalezieniu dachu nad głową i wypełnieniu wszystkich formalności, w tym błyskawicznej legalizacji pracy.

WIĘCEJ >>

Odezwa skierowana do rosyjskiego biznesu przez Ukraiński Związek Przemysłowców i Przedsiębiorców, którą BCC otrzymał od prezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacka Piechoty.

WIĘCEJ >>

W piątek 11 marca o godz. 10.00 zapraszamy na webinarium dotyczące rozwiązań zawartych w nowej ustawie dotyczącej pomocy cudzoziemcom z Ukrainy.

WIĘCEJ >>

Z inicjatywy Loży Gdańskiej BCC i kanclerza Macieja Dobrzynieckiego, po spotkaniu z konsulem Ukrainy Oleksandrem Plodystyią na temat szerokiego wsparcia ze strony Klubu, ruszyła akcja zakupu kamizelek kuloodpornych i hełmów najwyższej jakości dla sił Obrony Terytorialnej Ukrainy. Fundacja GROM. Siła i Honor ma możliwość zakupu 450 kamizelek kuloodpornych i hełmów o najwyższym standardzie duńskiej produkcji, w cenie, która jest znacznie niższa od zagranicznych źródeł. Cena kamizelki kuloodpornej 4 kategorii wynosi 300 Euro, a cena hełmu wynosi 200 Euro. W załączeniu przesyłam specyfikację kamizelek. Jeśli ktokolwiek z Państwa zdecydowałby się na taką formę wsparcia, środki finansowe należy wpłacać bezpośrednio na konto Fundacji, powołując się na BCC w tytule przelewu, bądź kontaktować się z prezes Fundacji Agnieszką Petelicką pod adresem e-mail: biuro@fundacjagrom.org.pl.

WIĘCEJ >>

Firma Meden przeznaczyła jeden z magazynów jako miejsce zbiórki darów dla Ukrainy. W związku z tym, aby pomieścić się z produktami, musi zrobić miejsce na pozostałych halach. Dlatego postanowiła zorganizować wyprzedaż stanów magazynowych. Dodatkowo 5% dochodów ze sprzedaży przekaże na pomoc dla Ukrainy – wojna trwa, potrzeb jest coraz więcej, a firmie Meden zależy na długofalowym wsparciu.

WIĘCEJ >>

Dzięki pomocy Velvet CARE sp. z o.o. setki ludzi w potrzebie – naszych sąsiadów, Ukraińców i Ukrainek – będzie miało zapewnione podstawowe artykuły higieny osobistej.

WIĘCEJ >>

TIM SA zdecydował się na przekazanie 100 000 zł na pomoc obywatelom Ukrainy – zarówno pozostających w ojczyźnie, jak i tym, którzy znaleźli schronienie w Polsce

WIĘCEJ >>

 

W Polsce obowiązuje już z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.

W związku z tym zachęcamy do zapoznania się z załączonym dokumentem, który zawiera wyciąg z najważniejszych przepisów prawa ww. ustawy, ze szczególnym uwzględnieniem legalności pobytu i pracy obywateli Ukrainy w Polsce.

WIĘCEJ >>

Ustawa z 12.03.2022 o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym >>

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL