Działania pomocowe Loży Katowickiej BCC

11.03.2022

Firmy członkowskie Loży Katowickiej BCC aktywnie działają na rzecz pomocy Ukrainie. W ciągu ostatnich dni podjęły liczne inicjatywy mające na celu wsparcie uchodźców uciekających przed wojną w Ukrainie.

ELZAB SA

Na portalu siepomaga.pl ELZAB utworzyła skarbonkę i branża fiskalna na pomoc Ukrainie, która pomoże w zebraniu środków na zbiórkę: Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie

Zebrane środki zostaną w całości przekazane na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego na Ukrainie. W dniu 1 marca 2022 r. ELZAB uruchomił na platformie siepomaga.pl skarbonkę pod hasłem „ELZAB i branża fiskalna na pomoc Ukrainie”, która pomoże w zebraniu środków na zbiórkę publiczną „Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!”. Zaproszenie do udziału w zbiórce ukazało się w firmowych social mediach oraz zostało skierowane do pracowników i ogólnopolskiej sieci partnerów handlowych ELZAB SA. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na pomoc ofiarom konfliktu zbrojnego na Ukrainie. W dniach 2-4 marca 2022 r. pracownicy ELZAB prowadzili zbiórkę rzeczową (m.in. ciepłych ubrań, czapek, szalików, koców, itp.). Spółka zakupiła środki pierwszej potrzeby, środki higieny osobistej oraz leki. Zebrane rzeczy zostały 7 marca br. przewiezione firmowym transportem na przejście graniczne Budomierz.

Śląskie Banki Żywności – przyjaciel loży

Do grona wspierających partnerów przystąpiła sieć BIEDRONKA. 20 palet z darami dla uchodźców to ok 12 ton. To dary zebrane podczas zbiórek prowadzonych w ich placówkach handlowych. De facto jak w każdej zbiórce jest to dar empatii mieszkańców naszego regionu, którzy dokonali zakupów w trosce i myślą o potrzebach uchodźców wojennych. To są prawdziwi herosi tego dzieła.

ESAB Sp. z o.o.

· Każdy pracownik może wpłacić dowolną kwotę (są dwie skarbonki w zakładzie pracy),

· Obecnie uzbieraliśmy kwotę 1 600 00 PLN, która została przeznaczona na:

· 200,00 zł zakup karmy dla zwierząt (karma w dniu 08.03.2022 została zawieziona na granicę),

· 1 400,00 złotych na zakup obiadów dla osób zamieszkałych w hostelu Gwarek na Koszutce oraz w hostelu Dąbrówka Mała.

Akcję prowadzimy dalej, preferujemy zakup obiadów, mamy bardzo korzystną cenę.

IZOSTAL SA

Dużo pomagamy, ale nie robimy tego, by się chwalić, tylko pomagać potrzebującym. Na tę chwilę nie mamy nawet czasu, by zbierać i wysyłać państwu materiały. Może kiedyś przyjdzie czas na podsumowanie.

EMT Systems Sp. z o.o.

Organizacja eventu charytatywnego „Gliwice dla Ukrainy”, podczas którego zebrano spore środki finansowe z przeznaczeniem na wsparcie organizacji i indywidualnych osób w potrzebie w powiecie gliwickim.

BetaMed SA – zbiórka materiałów pierwszej pomocy, higieny podstawowej.

WIĘCEJ >>

HyperView Sp. z o.o.

WIĘCEJ >>

PAJMON CPT Sp. z o.o.

PAJMON – działania pomocowe dla Ukrainy

ArcelorMittal Poland SA

Firma podjęła współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Św. Barbary w Sosnowcu, który pod auspicjami marszałka województwa śląskiego prowadzi zbiórkę sprzętu i lekarstw. Dary przekazywane są do ukraińskich placówek, by ratować życie ludzkie. Współpracujemy też z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II pod auspicjami marszałka województwa małopolskiego w Krakowie. Dzięki wsparciu ArcelorMittal Poland obydwa szpitale będą mogły przekazać placówkom na Ukrainie specjalistyczną medyczną pomoc, by lekarze mogli pracować i ratować ludzi. W pierwszej kolejności przekazane będą worki na krew i testy do oznaczania grupy krwi pacjentów wojennych.

– Jestem pod wrażeniem wzorowej postawy, z jaką nasz kraj odpowiedział na obecną sytuację i z jakim zaangażowaniem ludzie niosą pomoc, tam gdzie jest ona potrzebna, zarówno tu na miejscu, jak i na Ukrainie. My jako firma również chcemy odegrać rolę w tej misji i dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć szpitale, które organizują fachową pomoc dla ukraińskich placówek. Uważam, że takie gesty solidarności i jedności są niezmiernie istotne w dzisiejszych czasach. Dziękuję również pracownikom ArcelorMittal Poland, którzy od samego początku zaangażowali się w pomoc, organizując wiele zbiórek i uczestnicząc w akcjach wolontariackich – mówi Sanjay Samaddar, prezes Zarządu ArcelorMittal Poland.

WIĘCEJ >>

ANDERSEN TAX&LEGAL SROKOSZ I WSPÓLNICY SPÓŁKA KOMANDYTOWA
w załączeniu informacja o udzielanej bezpłatnej pomocy prawnej:

Andersen POMOC PRAWNA DLA UCHODŹCÓW Z UKRAINY

SANTECH Zenon Długosz – przyjaciel loży

1. Wspólnie z zaprzyjaźnioną firmą medyczną firma zorganizowała i dostarczyła ładunek środków opatrunkowych i lekarstw dla Uniwersytetu Medycznego we Lwowie.
2. Firma przygotowuje drugi ładunek środków medycznych dla tegoż Uniwersytetu Medycznego we Lwowie gdzie studiuje między innymi nasza młodzież.
3. Współudział w sprowadzeniu do Polski ze Lwowa dwóch małżeństw lekarskich.
4. Współudział w sprowadzeniu do Polski małżeństwa profesorów-wykładowców UM w Kijowie.
5. Współudział w zorganizowaniu punktu zbioru darów w zakresie środków medycznych, które po uformowaniu pełnego ładunku będą dostarczone do UM we Lwowie.

Doosan Babcock Energy Polska SA

DBEP i pracownicy DOSSAN od pierwszego dnia inwazji są zaangażowani w pomoc. Firma działa w trzech obszarach:
1. Pomoc doraźna – zapewnili transport pracownikom z Ukrainy, którzy zdecydowali się na powrót. Zaopatrzyli ich w środki pierwszej pomocy, apteczki, bandaże, lekarstwa, koce, śpiwory, żywność, opaski uciskowe, latarki.
2. Długoterminowa pomoc – pomagają sprowadzić rodziny pracowników z Ukrainy do Polski (żony wraz z dziećmi, rodziców, siostry z rodzinami). Zapewniają zakwaterowanie oraz pomagają zaaklimatyzować się w nowym miejscu (niezbędne środki do życia i zorganizowanie szkoły dla dzieci).
3. Wsparcie finansowe:
Zapomoga dla pracownika z Ukrainy z ZFŚS DBEP.
Poinformowali również swoich pracowników jak mogą wesprzeć Ukrainę (e-maile informujące jak i gdzie mogą wesprzeć).

RISER Sp. z o.o.

W RISER skoncentrowaliśmy się na organizacji dedykowanej pomocy dla rodzin i najbliższych naszych pracowników oraz współpracowników. W poniedziałek 28.02.22 rozpoczęliśmy działania mające na celu wsparcie naszych pracowników oraz pracowników firmy podwykonawczych, będących obywatelami Ukrainy. W pierwszej kolejności zebraliśmy informacje o ich konkretnych potrzebach, związanych m.in. z przyjazdem rodzin naszych pracowników do Polski, niezbędnymi rzeczami czy produktami. Następnie 01.03.22 uruchomiliśmy w firmie zbiórkę dedykowaną tym konkretnym potrzebom, w wyniku której już 04.03.22 przekazaliśmy niezbędną na początek pomoc – m.in. śpiwory, ręczniki, środki czystości, naczynia kuchenne, sztućce, czajniki elektryczne, podstawowe produkty spożywcze, a także karty przedpłacone na zakup odzieży oraz laptopa z systemem operacyjnym w języku ukraińskim i dostępem do internetu, które trafiły do rodzin pracowników firm podwykonawczych.

Dodatkowo wspieramy także rodziny naszych pracowników z Ukrainy, organizując warunki lokalowe i niezbędne wyposażenie. Wiemy, że potrzeb będzie coraz więcej, więc nie kończymy naszej zbiórki i na bieżąco reagujemy na zgłaszane potrzeby. Ponadto, Prezes firmy RISER, Piotr Góralczyk wraz ze swoimi wspólnikami z GAPT INVESTMENT pomogli dwóm rodzinom tj. dwóm matkom z czworgiem dzieci wynajmując im mieszkanie na pół roku, zakupili meble, wyprawki do szkoły, nowe ubrania itd. udzielając im wsparcia o łącznej wartości ponad 24 tyś. zł.

Dodatkowo wraz ze spółką powiązaną Green Park Silesia planują udostępnić budynek przy ul. Targowej w Chorzowie na potrzeby zakwaterowania osób potrzebujących pomocy w związku z wojną w Ukrainie. Budynek ten wymaga jednak drobnego przystosowania oraz wyposażenia w niezbędne umeblowanie dla potrzeb zakwaterowania osób. Dlatego też 08.03.22 rozpoczęta została zbiórka niezbędnego wyposażenia: łóżek, mebli kuchennych, kabin prysznicowych, sprzętu gospodarstwa domowego i AGD (płyty grzewcze, lodówki, pralki itp.).
Zarówno jako firma, zarząd oraz jako pracownicy, poprzez swoje działania i wsparcie staramy się w tym trudnym czasie okazać poczucie solidarności z obywatelami Ukrainy, w szczególności z naszymi pracownikami i ich rodzinami, z pracownikami naszych podwykonawców i dostawców, ze wszystkimi, którzy mają na Ukrainie swoich bliskich i przyjaciół.

DeltaTrans Sp. z o.o.

firma udziela pomocy w zakresie:
– realizowana transportów humanitarnych
– udzielania wsparcia naszym pracownikom z Ukrainy i ich rodzinom,
– wspierania finansowego organizacji pomocowych
– pomocy w realizacji procedur celnych dla transportów humanitarnych spoza UE (UK)
– prowadzenia zbiórek artykułów pierwszej potrzeby wśród pracowników i przekazywanie ich do organizacji pomocowych

Cordis logistics Sp. z o.o.

4 marca wystosowaliśmy apel do Partnerów i zaprzyjaźnionych firm o zaangażowanie w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zaoferowaliśmy swoje usługi, przede wszystkim transport i magazynowanie.

Niektórzy skorzystali z naszego pośrednictwa, jak firm Ontex, która przekazała trzy palety artykułów higienicznych dla dzieci i dorosłych. Inni oddali swoje dary bezpośrednio do rozdystrybuowania przez samorząd. Sami też stanęliśmy na wysokości zadania. Pracownicy Cordis Logistics wypełnili jeden z naszych magazynów darami, które sami zakupili. Zebraliśmy 14 palet zabawek, sprzętu AGD, środków czystości oraz ubrań. Firma zakupiła też materace, łóżka, pościel i śpiwory oraz przekazuje żele do dezynfekcji.

Grupa Marat Sp. z o.o. 

Główny Instytut Górnictwa zaangażował się w pomoc dla Ukrainy w następujący sposób:

– objęto pełną opieką sześcioosobową rodzinę uciekinierów z Kijowa, zapewniono nocleg, wyżywienie, opiekę medyczną;

– przygotowano salę na miejsca noclegowe dla 30 osób, uchodźców z Ukrainy;

– dofinansowano zaopatrzenie w środki opatrunkowe Narodowy Uniwersytet Gospodarki Komunalnej im. O. M. Beketowa w Charkowie na wystosowaną prośbę o wsparcie Rektora;

– przeprowadzono akcję zbierania artykułów medycznych oraz pomocy finansowej wśród pracowników Instytutu;

– nawiązano kontakt i czynione są starania w sprawie pomocy objęcia opieką profesora Ukrainy wraz z rodziną (zatrudnienie i zakwaterowanie).

Firma Ekomax Sp. z o.o. udzieliła pomocy m.in. przekazując palety do prawidłowego i bezpiecznego magazynowania darów dla uchodźców, na Ukrainę. oraz laptopy. Firma zadeklarowała pokrycie kosztów paliwa w wysokości 2000 zł dla transportu związanego z przewożeniem uchodźców oraz darów dla uchodźców. Przygotowano i przesłano także paczki dla dzieci z Ukrainy.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL