Jerzy Buzek gościem specjalnego spotkania podczas EKG

27.04.2022

Dziś ostatni dzień XIV Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Wydarzenia w Katowicach to panele dyskusyjne z udziałem ekspertów oraz spotkania poza Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

W restauracji 27th floor hotelu Courtyard by Marriott Katowice zorganizowano uroczyste śniadanie, w którym uczestniczyli premier Jerzy Buzek, Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa, Wojciech Kuśpik, Prezes Zarządu Grupa PTWP, organizator XIV EKG, architekt Tomasz Konior oraz Wiceprezes Zarządu BCC, Kanclerz Loży BCC Katowice Eugeniusz Budniok i Dyrektor Loży Marcin Budniok.

Podczas śniadania rozmawiano o kwestiach gospodarczych i społecznych związanych ze Śląskiem oraz tematach, które poruszono na debatach eksperckich EKG. Ważnym punktem tego spotkania było wystąpienie premiera Jerzego Buzka, który podkreślił, że szeroko pojęty biznes musi wytrzymać, mieć świadomość i wziąć na swoje barki ciężar skutków sytuacji geopolitycznej i kryzysu energetycznego, jakiego doświadczamy.

Wystąpienie premiera Jerzego Buzka

BCC jest partnerem instytucjonalnym wydarzenia. Więcej o Europejskim Kongresie Gospodarczym i transmisję debat można oglądać na stronie EKG

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których wymienić można: unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.cykl 150 debat oraz spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki, ekonomii, samorządu. Uczestnicy spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, debaty będzie można również śledzić w Internecie.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL