Piotr Uszok wieloletni prezydent Katowic Honorowym Obywatelem Miasta

13.09.2022

Piotr Uszok, prezydent Katowic w latach 1998-2014, odebrał w poniedziałek tytuł „Honorowy Obywatel Miasta”. Uchwałę w tej sprawie przyjęli w radni podczas uroczystej sesji, zwołanej z okazji 157 rocznicy nadania Katowicom praw miejskich, która odbyła się w murach katowickiego NOSPR.

– W każdym działaniu poszukiwałeś porozumienia, nie przykleiłeś się do żadnej partii. Przykleiłeś się do naszych Katowic, do naszego Śląska i Polski – mówił podczas laudacji były premier Jerzy Buzek.  Piotr Uszok tytuł „Honorowy Obywatel Katowic” odbierał wyraźnie wzruszony. Dziękował radnym, prezydentowi Marcinowi Krupie, wszystkim współpracownikom, rodzinie i mieszkańcom. – Ja byłem dyrygentem, ale wy byliście orkiestrą. Wymiar koncertu zależy od muzyków – mówił.

Gratulacje osobiście w imieniu swoim i całej Loży Katowickiej BCC przekazał obecny na uroczystej sesji wiceprezes BCC, kanclerz Loży Katowickiej Eugeniusz Budniok. Nadano również tytuły „Zasłużony dla Miasta Katowice”: profesor Anieli Korzon, Regionalnej Rozgłośni Radia Katowice, Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL