„Spotkania z osobistościami” w BCC – prof. Gomułka

23.03.2022

W ostatni czwartek miesiąca, 31 marca br. zapraszamy na spotkanie z głównym ekonomistą Business Centre Club prof. Stanisławem Gomułką. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Spotkania z osobistościami”. Początek spotkania i rozmowy o przyszłości polskiej, europejskiej i światowej gospodarki o godz. 12:00.

Zaproszenie na spotkanie z prof. Stanisławem Gomułką

Coraz częściej zastanawiamy się nad prognozami dla naszej, ale i europejskiej oraz światowej gospodarki. Jakie skutki przyniesie: pandemia, galopująca inflacja, podwyżka stóp procentowych, wprowadzenie tzw. „Polskiego ładu” i kolejne zmiany przepisów. Do tego brak środków Unijnych (KPO), wysokie ceny surowców, przerwy w łańcuchach dostaw, presje płacowe, wzrost cen energii i wojna wywołana przez Federację Rosyjską na Ukrainie. To tylko część z tematów jakie podczas spotkania poruszy prof. Stanisław Gomułka.

Prof. Stanisław Gomułka to magister fizyki teoretycznej i doktor nauk ekonomicznych. W latach 1970-2005 wykładowca w  London School of Economics.  W tym okresie pełnił funkcję profesorskie i badawcze na uniwersytetach Columbia, Harvard, Pensylvania i Stanford w USA, Holenderskim Instytucie Studiów Zaawansowanych, Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie i Uniwersytecie Aarhus w Danii. Od 2013 roku jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Większość jego badań, zarówno empirycznych   jak i teoretycznych, dotyczyła wzrostu gospodarczego, makroekonomii, ekonomii transformacji i porównawczych systemów ekonomicznych. W latach 1985–88 Stanisław Gomułka był doradcą MFW  do spraw  Polski. W drugiej połowie 1991 r. był  doradcą rządu Federacji Rosyjskiej. W latach 1989-1995 i 1998-2002 pełnił funkcję doradcy polskich ministrów finansów, a w latach 1995-1998 był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego. Z tej racji był  członkiem  zespołu, który opracował  i prowadził politykę reform Polski w kluczowym okresie transformacji 1989-1994;  w latach 1990-1992 członek delegacji Polski, która negocjowała redukcję polskiego długu z klubami paryskim i londyńskim. W okresie styczeń-kwiecień 2008 r. pełnił w rządzie D. Tuska funkcję wiceministra finansów. W latach 2002-2006 był głównym ekonomistą Grupy PZU, a od 2008 r. do chwili obecnej  jest głównym ekonomistą Business Centre Club.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL