Spotkanie Loży Opolskiej: przy whisky o coraz trudniejszym biznesie

05.11.2021

Za nami kolejne czwartkowe spotkanie Loży Opolskiej BCC. Tym razem było ono podzielone na dwie części. W pierwszej części, zanim rozpoczęła się rozmowa o wyzwaniach dla biznesu, w sali klubowej powitano nowe osoby w Loży, a nowym kolegom, Tomaszowi Tarkowskiemu z firmy TarCo i Rolandowi Wrzeciono z firmy PGKiM wręczono certyfikaty członkowskie BCC. Dodatkowo – firmy, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród Ambasadora Polskiej Gospodarki – firma Pastafood, Kancelaria Bezpieczeństwa Informacji Bożena Krawczuk i Weegree, otrzymały nagrody w ramach tego spotkania.

Późniejsze rozmowy koncentrowały się przede wszystkim wokół takich tematów, jak negatywne skutki dla biznesu zapisane w projekcie Polskiego ładu, rosnąca inflacja oraz stopy procentowe, drożejące surowce i ich wpływ na funkcjonowanie firm. Sporo miejsca zajęła dyskusja o roli związków pracodawców w kontekście coraz większego fiskalizmu i wielu niekorzystnych dla prowadzenia działalności gospodarczej zmian.

 

W drugiej części – w Sali piwnicznej Probierni Matecznik – tonowaliśmy nastroje w ramach prezentacji oraz degustacji bardzo ciekawych, nietypowych gatunków whisky. Ale i tutaj naszą późniejszą dyskusję zdominowały tematy biznesowe oraz to, w jaki sposób można się przeciwstawić temu, co w prowadzeniu biznesów nam przeszkadza lub za chwile jeszcze bardziej będzie przeszkadzać.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL