Kolejne spotkanie przedwyborcze BCC z cyklu „Rozmowy o gospodarce”

26.09.2023

28 września w siedzibie BCC odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy o gospodarce”. Gościem był tym razem Krzysztof Bosak, współzałożyciel Konfederacji.

Poseł Konfederacji przedstawił na wstępie zarys programu wyborczego swojego ugrupowania – „Konstytucję Wolności”. Jako kluczowe hasła wskazał: wolność gospodarczą, konkurencję rynkową, pracę i inwestycje.

Krzysztof Bosak określił się jako zwolennik konserwatyzmu fiskalnego, który nie będzie eskalował nadmiernego deficytu budżetowego. Pomysłem Konfederacji w tym względzie jest powołanie Rady Polityki Fiskalnej.

Ponadto podkreślił konieczność limitowania regulacji, aby nie tworzyć kolejnych barier rozwojowych, a maksymalnie stabilizować warunki funkcjonowania przedsiębiorców w Polsce.

Jednocześnie opowiedział się za likwidacją wielu, niezasadnych zdaniem Konfederacji, podatków m.in. cukrowego, spadkowego, targowego, wodnego, emisyjnego, uzdrowiskowego, jak również abonamentu RTV.

W drugiej części spotkania lider Konfederacji opowiadał na liczne pytania od uczestników, które dotyczyły wielu dziedzin gospodarki m.in. rynku mieszkaniowego, rynku pracy, energetyki, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych. Opowiedział się również za rozsądnymi i przemyślanymi inwestycjami w nowe technologie.

———————————————————————————————————————————————————-
Cykl spotkań przedwyborczych „Rozmowy o gospodarce”

Dla przypomnienia: w ramach naszego przedwyborczego cyklu „Rozmowy o gospodarce” odbyły się już pierwsze spotkania z politykami i wkrótce planowane są kolejne – prosimy śledzić nasze aktualności. Tymczasem zapraszamy również do zapoznania się z relacją z poprzedniego spotkania cyklu „Rozmowy o gospodarce” – z Andrzejem Domańskim, głównym ekonomistą Instytutu Obywatelskiego >>.

 

Zachęcamy też do pobrania naszego raportu BCC dla polskiej gospodarki – diagnoza i rekomendacje >>

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL