Nosiński Marcin

Marcin Nosiński

ekspert BCC ds. prawa budowlanego i nieruchomości

tel. 602 432 307

e-mail: marcin.nosinski@bcc.org.pl

 

Marcin Nosiński – radca prawny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym w zakresie prawa nieruchomości, działalności deweloperskiej i funduszy inwestujących w nieruchomości. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także podyplomowe studia francuskiego i europejskiego prawa handlowego – DESS (Uniwersytet w Poitiers).

Pracował w międzynarodowych kancelariach prawniczych. W dużej polskiej kancelarii, jako wspólnik, odpowiadał za praktykę prawa nieruchomości. W latach 2008-2010 był dyrektorem departamentu prawnego spółki notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest członkiem rady nadzorczej w spółce akcyjnej prowadzącej działalność inwestycyjną.

Prowadzi własną praktykę prawniczą, jako prawnik transakcyjny odpowiada za kompleksową realizację projektów nabywania, finansowania i komercjalizacji nieruchomości deweloperskich. Dla swoich klientów wielokrotnie wygrywał kluczowe sprawy przed Sądem Najwyższym, sądami powszechnymi i administracyjnymi, a ponadto przed Krajową Izbą Odwoławczą w związku z zamówieniami publicznymi na inwestycje infrastrukturalne o kluczowym znaczeniu dla kraju.

Współautor komentarza do Prawa budowlanego oraz autor wielu publikacji z zakresu prawa nieruchomości, ekspert Gazety Wyborczej i Rzeczpospolitej w zakresie publikacji o reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Uczestniczył w pracach legislacyjnych w zakresie prawa budowlanego prowadzonych przez Kancelarię Prezydenta RP, z ramienia BCC opiniuje projekty aktów normatywnych w ramach procesu legislacyjnego.

Posługuje się językiem polskim, francuskim i angielskim.

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL