Usługa a usługa

14.05.2015

Członek BCC prowadzi działalność gospodarczą w zakresie organizacji imprez turystycznych. Od firmy krajowej otrzymał zamówienie na zorganizowanie zagranicznego wyjazdu szkoleniowego. Zamówienie obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, przeloty z transferami, ubezpieczenie, program turystyczny oraz wynajem sali konferencyjnej.

 

Wykładowców szkolenia zatrudnia firma zamawiająca, jako organizator szkolenia. Spółka zamierza wystawić firmie jedną fakturę na wszystkie usługi, bez ich rozgraniczania o treści: „organizacja wyjazdu szkoleniowego zgodnie z umową”. Czy będzie to postępowanie właściwe, czy ta czynność nie będzie zakwalifikowana jako usługa turystyki, mimo że ma znamiona usługi dla biznesu i wyjazdu służbowo-szkoleniowego? Eksperci BCC niezwłocznie udzielili firmie specjalistycznej porady prawnej.

Co zrobić w przypadku drastycznego spadku dochodów?

Firma odnotowała duży spadek dochodów ze względu na problemy odbiorców z rynku rosyjskiego i ukraińskiego. Czy istnieją przepisy, na podstawie których firma może ubiegać się o pomoc publiczną? Udzieliliśmy firmie szczegółowych informacji, które akty prawne regulują tę kwestię i gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL