W Loży Opolskiej BCC o przyszłości firmy rodzinnej i niesprawiedliwości podatkowej

25.11.2021

Za nami znakomite, obfitujące w skondensowaną, bardzo wartościową wiedzę spotkanie ze znakomitym prowadzącym – profesorem Adamem Mariańskim, Partnerem Mariański Group, przewodniczącym Komisji Podatkowej BCC, ekspertem Business Centre Club ds. sukcesji biznesu i restrukturyzacji, przewodniczącym Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza z nich – „Budując dla pokoleń – przyszłość firmy rodzinnej” – była poświęcona tym przedsiębiorcom, dla których kwestie kontynuacji ich pracy, przyszłość założonych przez nich i dobrze prosperujących firm są sprawą kluczową.

Część druga to prawdziwy thriller: „Niesprawiedliwość podatkowa, a zmiany podatkowe 2022″. W ramach drugiego panelu rozmawialiśmy o tym, kto zyska, a kto straci; kto zapłaci w 2022 roku mniejszy podatek, a kto większy. Rozmawialiśmy również o Polskim Ładzie. O tym, co kryje się pod hasłem, które w ostatnim czasie pojawia się w mediach najczęściej. Niemal każdy przedsiębiorca – ten większy i ten mniejszy – zadaje sobie pytanie, co czeka jego firmę w 2022 roku. Hasła i krótkie informacje pojawiające się w mediach nie dadzą odpowiedzi na te pytania. Coraz większa grupa doradców podatkowych i księgowych wydaje się coraz bardziej przytłoczona rozmiarem i zawiłością zmian, często skomplikowanych, niedopowiedzianych – jednym słowem „zagmatwanych” i równie ogromną liczbą pytań od przedsiębiorców. Właśnie z tego względu podczas spotkania zostały omówione najważniejsze (istotne) zmiany, jakie być może czekają przedsiębiorców już za kilka miesięcy, zaprezentowane przykładowe symulacje podatkowe, tzw. warianty korzystnych zmian oraz kilka doskonałych recept, co zrobić, by wspomniane zmiany nie były tak bolesne.

 

Profesor Adam Mariański

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL