W Loży Opolskiej o gospodarce i wyzwaniach na dzisiaj

12.03.2021

To było bardzo dobre spotkanie! Takich więcej i oby jak najszybciej „w realu”. W czwartek 11 marca br. członkowie Loży Opolskiej BCC trzeci raz w tym roku wzięli udział w stałym, czwartkowym „posiedzeniu” i „porozmawianiu” o tematach dotyczących prowadzonych przez nich firm – ale też całej gospodarki oraz wyzwaniach, jakie nas czekają w najbliższych miesiącach.

Uczestnicy rozmawiali o Radzie Przedsiębiorczości dowodzonej obecnie przez Prezesa BCC Marka Goliszewskiego, o rządowych pomysłach dotyczących Nowego Ładu i planowanych podwyżkach podatków, o naszych nowych projektach-pomysłach na to, jak sprawić, żeby traktować procedury związane z Covidem jako stały element funkcjonowania firmy, czyli inaczej – jak wirusa „oswoić”. Rozmawiano o drożejącej stali i innych surowcach, a tym samym rosnących (znacznie) kosztach produkcji i podwyżkach cen (m.in. na rynku nieruchomości i mebli); poruszaliśmy tematy pracownicze (w kontekście m.in absencji chorobowych, delegowania pracowników za granicę oraz kontroli Sanepidu w firmach) oraz wiele innych, ważnych i istotnych dla nas kwestii związanych z zarządzaniem firmami.

Z powodu pandemii w dalszym ciągu spotykanie organizowane są na platformie Teams, chociaż kolejne pomysły oraz inspiracje dotyczące planowanych spotkań w „realu” cały czas wypełniają kalendarz. Członkowie Loży Opolskiej mają nadzieję, że już niedługo nadrobią zaległości i wrócą do normalności otwierającym spotkaniem pod nazwą „Pożegnanie Covidu”, a później – cyklicznymi i „relacyjnymi” spotkaniami oraz eventami, jak choćby spotkaniami w ramach zespołów dyr. produkcji, HR i finansowych, spotkaniami czwartkowymi w Probierni Matecznik czy zaplanowanym na początek września Turniejem Golfa o Puchar Kanclerza Loży i późniejszym (kolejnym już) wyjazdem z misją gospodarczą do winnic na Morawy.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL