W Opolu Mistrzowie Biznesu pomogą młodym przedsiębiorcom

20.05.2017

Jak dobrze budować zespół, sprawnie zarządzać finansami i czasem oraz kalkulować ryzyko – tego od znanych i cenionych szefów firm z Opolszczyzny chcą dowiedzieć się młodsi stażem przedsiębiorcy, w ramach pilotażowego Programu Mentoringu Biznesowego w Województwie Opolskim.

Roli mentorów podjęli się: Andrzej Balcerek, który przez ponad 20 lat był dyrektorem generalnym Górażdże Cement; Andrzej Drosik – dyrektor i członek zarządu NUTRICIA w Opolu; Joachim Siekiera – wieloletni prezes firmy Chespa w Krapkowicach, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej grupy Chespa; Lesław Adamczyk – wieloletni dyrektor generalny i wiceprezes ATMOTERM SA; Arnold Czech – prezes Fundacji Rozwoju Śląska; Zygmunt Szulc – współwłaściciel Zakładu Technologii Wysokoenergetycznych Explomet (Szulc, Gałka) oraz Radosław Gliński – dyrektor i prokurent firmy NESTRO w Starym Oleśnie.

Do udziału w Programie zgłosiło się 11 młodych stażem przedsiębiorców, prowadzących firmy nie dłużej niż 5 lat. – Liczę, że udział w tym projekcie pomoże mi w ukierunkowaniu celów biznesowych i zwróci uwagę na rzeczy, które mogą okazać się kluczowe, a których nie przewidziałem. Wymiana wiedzy i doświadczenia jest w tym wypadku kluczowa – mówi Marcin Kucia, jeden z młodych przedsiębiorców, który zgłosił się do Programu i chce otworzyć palarnię kawy.

Wśród kandydatów na podopiecznych Programu był też m.in. właściciel firmy zajmującej się pośrednictwem kredytowym; firmy zajmującej się projektowaniem i budowaniem światłowodów; startupu, który chce stworzyć aplikację dla miłośników wypraw rowerowych; firmy zajmującej się zarządzaniem projektami czy promowaniem zdrowego stylu życia. Mentorzy są już po pierwszym spotkaniu z kandydatami na podopiecznych.

– Poziom kandydatów i ich biznesowych pomysłów jest dość zróżnicowany. Jeden z pomysłów jest w zasadzie gotowy do wdrożenia, drugi jest bardzo dobry i trzeba go wdrożyć jak najszybciej. Wśród pozostałych są natomiast takie, które określiłbym jako dobry materiał źródłowy i punkt wyjścia do budowania czegoś wartościowego – ocenia Zygmunt Szulc.

Mentorzy mają zdecydować, którym z młodych przedsiębiorców będą w najbliższych miesiącach pomagać. – Wiedza i wsparcie, które mogą zaoferować z pewnością będą unikalne i bardzo praktyczne – podkreśla marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Pomysłodawcą Programu Mentoringu była Loża Opolska BCC. Jego obsługą organizacyjną zajęło się Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Marek Wołyński
Spotkanie młodych przedsiębiorców z mentorami, fot. archiwum

Spotkanie młodych przedsiębiorców z mentorami, fot. archiwum

Spotkanie młodych przedsiębiorców z mentorami, fot. archiwumSpotkanie młodych przedsiębiorców z mentorami, fot. archiwum
COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL