Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców od patronatem BCC

04.07.2024

3 i 4 lipca w Sound Garden Hotel Warsaw odbyło się Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców, zorganizowane przez Związek Banków Polskich we współpracy z kluczowymi organizacjami rynku biznesu w Polsce oraz pod patronatami m.in.: Business Centre Club, Ministra Rozwoju i Technologii i Komisji Europejskiej.

„Tegoroczne Forum jest swego rodzaju pozytywną odpowiedzią na apel Ministra Finansów o podejmowanie działań przez sektor bankowy w celu większego zaangażowania w finansowanie polskich firm. Wierzymy, że dialog pomoże zidentyfikować bariery i uzgodnić rozwiązania, które odblokują oczekiwany potencjał po obu stronach (…) „Tematem przewodnim Forum są „Finanse dla Innowacji-Innowacje w Finansach: finansowanie i obsługa mikro, małej i średniej przedsiębiorczości w obliczu wyzwań nowoczesnej gospodarki” – mówił dr Tadeusz Białek, prezes Związku Banków Polskich otwierając Forum Finansowania Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców.

„Nikogo już nie trzeba przekonywać, że zasadniczym kluczem do konkurencyjności gospodarki jest jej innowacyjność. Polskie firmy wydają rocznie prawie 20 mld zł na innowacje, zaś tylko 1/5 naszych mikro i małych przedsiębiorców unowocześniła w ciągu ostatniego roku cokolwiek w swojej firmie. Według ekspertów to: i za mało i nie zawsze efektywnie wydane środki” – dodał.

W pierwszym panelu dyskusyjnym Forum wziął udział dr Łukasz Bernatowicz, prezes ZP BCC.

Podczas wydarzenia poruszone zostały istotne tematy, m.in.:

 

  • dostęp do kredytu i obsługi finansowej nowoczesnego biznesu
  • usługi finansowe dla nowoczesnej gospodarki a klimat prawny i regulacyjny
  • wyzwania technologiczne we współpracy instytucji finansowych i przedsiębiorców
  • publiczne wsparcie dla dostępu do proinnowacyjnych usług finansowych

 

Kontakt >>

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL