Grudniowe spotkanie Komisji BCC dla Rodzinnych

06.12.2021

Na początku grudnia po raz pierwszy „na żywo” spotkaliśmy się, by porozmawiać o kwestiach istotnych dla rodzinnych przedsiębiorców.

Dyskutowaliśmy o tempie prac nad projektem ustawy o fundacji rodzinnej i podstawowych kryteriach, bez których ustawa nie przyjmie się w naszym kraju. Bez regulacji w zakresie spadków i zachowku oraz przystępnym otoczeniu podatkowym polscy przedsiębiorcy nie będą korzystać z fundacji rodzinnej. I choć nazwa instytucji jest ważna, kluczowa pozostaje oczywiście treść ustawy. Brak porozumienia międzyresortowego i brak dynamiki w procedowaniu projektu nie wpływa pozytywnie na otoczenie regulacyjne i nastroje przedsiębiorców.

Komisja omawiała również potrzebę wprowadzenia definicji jednolitej firmy rodzinnej, nad którą prowadzi prace i dialog z organizacjami biznesowymi oraz środowiskiem naukowym. Debatowaliśmy nad narzędziami dla przedsiębiorców rodzinnych, które poprawią skuteczność sukcesji, czyli nad mediacją, będącą podstawowym sposobem prawidłowej komunikacji uczestników sukcesji. Zapoczątkowaliśmy prace nad programem stażowym i edukacyjnym z udziałem nestorów i sukcesorów oraz przygotowania do kongresu dla firm rodzinnych w BCC.

 

Komisja to miejsce wymiany doświadczeń dla firm rodzinnych. Zapraszamy przedstawicieli firm rodzinnych do uczestniczenia w jej pracach.

Agnieszka Krysik
Przewodnicząca Komisji BCC dla Rodzinnych

Komisja BCC dla Rodzinnych

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL