O energetyce w różnych wymiarach


20.04.2017

Spotkanie Loży Koszalińskiej odbyło się w siedzibie firmy EkoWodrol sp. z o.o., miało charakter szkoleniowy. Poprowadziła je Krajowa Agencja Poszanowania Energii SA, a dotyczyło: nowelizacji Ustawy o efektywności energetycznej, audytu energetycznego jako skutecznego narzędzia optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie, systemu „białych certyfikatów”.

Po wystąpieniu prelegentów rozpoczęła się dyskusja, w trakcie której uczestnicy zadawali przedstawicielom KAPE SA pytania, dotyczące przeprowadzenia audytu energetycznego w przedsiębiorstwach i „białych certyfikatów” oraz świadectw efektywności energetycznej dla firm, które docelowo mają wymiar finansowy. Mówiono o przykładach audytów i trudności w ich realizacji. Przedstawiciele Agencji zaprezentowali też swoją ofertę w zakresie wsparcia rozwoju klastrów energii, odnawialnych źródeł energii, wsparcia finansowego OZE ze środków krajowych
i zagranicznych, doradztwa strategicznego w tym zakresie oraz przygotowania kompleksowej dokumentacji niezbędnej przy aplikowaniu o finansowanie inwestycji, a także pomocy w ich realizacji.
Spotkanie uznane zostało za niezwykle ciekawe i potrzebne przedsiębiorcom. Kanclerz Wiesław Zinka podziękował członkom Loży za przybycie, a prelegentom za obszerne wyjaśnienia.

 

Tadeusz Kaczanowski

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL