Życzkowski Stefan

Stefan Życzkowski

ekspert BCC ds. przemysłu 4.0 

Tel. 12 428 63 21, e-mail: stefan.zyczkowski@bcc.org.pl

Założyciel, współwłaściciel i prezes zarządu spółki ASTOR. Firmę wraz z bratem Karolem założył w 1987 roku a kieruje nią nieprzerwanie od roku 1991, będąc architektem jej sukcesów rynkowych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Odbywał praktykę w dziale części zamiennych szwajcarskiego producenta silników Sulzer w Szwajcarii. Pracując podczas studiów w firmie komputerowej, poznał praktycznie zagadnienia związane z budową i oprogramowaniem komputerów PC. Od 1981 roku zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku). Stworzona przez Stefana Życzkowskiego firma jest dostawcą nowoczesnych technologii z zakresu automatyzacji, robotyzacji i systemów IT dla przemysłu. Obecnie zaangażowany w propagowanie idei Przemysłu 4.0 w Polsce.

Przewodniczy Radzie Uczelni Politechniki Krakowskiej. Jest też członkiem Rady Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/). We wrześniu 2020 r. powołany do Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk jako przedstawiciel biznesu.

Bierze udział w licznych debatach dzieląc się wiedzą oraz ponad 30 – letnim doświadczeniem pracy z przemysłem. Członek kilku Rad Programowych, m.in.: aktywny członek wielu rad: Forum Nowoczesnej Produkcji, IndustryTech czy Warsaw Industry Week – Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych.

Wierzy, że ludzie są najlepszym kapitałem. W każdym podejmowanym przez siebie działaniu, kieruje się zasadami współdziałania i budowania długotrwałych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu: #chodzioludzi. To w oczywisty sposób przekłada się na sposób funkcjonowania całej firmy.

Wieloletni członek Business Centre Club. Po godzinach aktywny sportowiec: jeździ na nartach, gra w piłkę nożną i koszykówkę, pływa kajakiem. Pasjonują go samochody, jest również wytrawnym specjalistą od układania różnych odmian kostki Rubika. Jest autorem opublikowanego w 2019 r. wskaźnika określającego rozwój i rentowność firmy produkcyjnej Indeks Technologiczny ASTOR, szerzej opisanego w publikacji „Finanse Przemysłu 4.0. Jak inwestować i wygrywać w rewolucji przemysłowej”.

Prowadzona przez Stefana Życzkowskiego firma ASTOR jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Jednym z celów strategicznych ASTOR jest propagowanie wiedzy z zakresu technologii Przemysłu 4.0, stąd firma cyklicznie przygotowuje publikacje dla polskich przedsiębiorców, z tego zakresu:
1. „Finanse Przemysłu 4.0. Jak inwestować i wygrywać w rewolucji przemysłowej”, 2019
2. „Inżynierowie Przemysłu 4.0(Nie)gotowi do zmian?”, 2017
3. „Przemysł 4.0 Rewolucja już tu jest. Co o niej wiesz?”, 2016

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL