Nowe możliwości biznesowe, czyli jak zostać globalnym dostawcą US ARMY oraz NATO w Polsce

24.01.2023

Czy wiesz, że w ubiegłym roku wartość zamówień publicznych dokonywanych w Polsce przez Rząd Federalny USA wyniosła 804.805.000 USD i była trzykrotnie wyższa niż rok wcześniej? 

Czy wiesz, że w Polsce zaledwie 248 firm może dostarczać towary i usługi (w tym cywilne) do baz wojskowych US Army w Polsce, podczas gdy firm niemieckich posiadających taką możliwość jest 2400?

Czy wiesz, że dostawy realizowane na rzecz US Army w Polsce są zwolnione z podatku dochodowego i VAT?

W ubiegłym tygodniu odbyło się w Loży Warszawskiej Business Centre Club spotkanie dotyczące nowych możliwości biznesowych – o tym, jak uczestniczyć w przetargach ogłaszanych przez Rząd Federalny Stanów Zjednoczonych, w tym US Army w Polsce, oraz państwa członkowskie i sojusznicze NATO.

Przedstawiciele firmy członkowskiej BCC – Atlantic Contract Sp. z o.o.  omówili wymogi formalne, jakie trzeba spełnić, by zostać dostawcą US Army, uwarunkowania prawne współpracy polskich firm z US Army w Polsce (podatki, zwolnienie z podatku VAT od przychodów ze sprzedaży), a także statystyki dotyczące przetargów dla US Army w Polsce.

Bardzo dziękujemy prezesowi Atlantic Contract Sp. z o.o., Łukaszowi Reszce, oraz wiceprezesom – Grzegorzowi Łopacie i Adamowi Nowickiemu za solidną dawkę wiedzy, a także Ewie Rzodkiewicz za moderowanie spotkania.

Serdecznie dziękujemy również wszystkim uczestnikom spotkania.

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL