BCC partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2023

26.04.2023

 

BCC jest partnerem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w dniach 24-26 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To tu prowadzone są niezwykle istotne rozmowy o przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki. 

EKG to trzy dni wypełnione dyskusjami na najbardziej aktualne tematy, którymi żyją Polska, Europa i świat. Od wojny w Ukrainie i jej globalnych skutków po kwestie bezpieczeństwa energetycznego, od digitalizacji i cyfrowej rewolucji, aż po zieloną transformację gospodarki. Uznane autorytety, decyzyjni politycy, menedżerowie dużych firm, przedsiębiorcy, eksperci, naukowcy, młodzi aktywiści, ludzie mediów.

Europejski Kongres Gospodarczy przez lata wyrobił sobie renomę wydarzenia, którego organizatorzy trzymają rękę na pulsie najistotniejszych wyzwań dla współczesnych gospodarek i społeczeństw. Głównymi nurtami tegorocznej odsłony wydarzenia są: geopolityka, gospodarka oraz bezpieczeństwo; sytuacja w Ukrainie w kontekście jej wsparcia i odbudowy; zielona gospodarka, transformacja sektora energii; a także technologie, innowacje i digitalizacja. Wyróżnione obszary zainspirują ponad 160 debat, którym będą towarzyszyły gale, finały konkursów i bankiety.

– To już 15. edycja Kongresu, o którego sile stanowi synergia zaangażowania przedstawicieli biznesu, ekspertów i liderów opinii oraz samych uczestników, zainteresowanych wnioskami z tej ważnej dyskusji, jaka toczy się co roku w Katowicach – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Kongresu. – Program tegorocznej odsłony naszego wydarzenia, które aspiruje do miana najbardziej opiniotwórczej debaty dotyczącej wyzwań dla europejskiej gospodarki, poruszy tematy najistotniejsze dzisiaj, ale będzie także ramą dla stawiania diagnoz dotyczących społeczno-gospodarczej przyszłości Polski, Europy i świata – dodaje.

 


 

Zachęcamy do zapoznania się z relacjami z wystąpień ekspertów BCC:

 

25 kwietnia 2023 r. | 9.30-11.00 | Sala F

Kobiety w biznesie – Katarzyna Woszczyna, wiceprezeska BCC, kanclerz Loży Małopolskiej i Loży Częstochowskiej

25 kwietnia 2023 r. | 13.30-14.30 | Sala 25

Gaz i bezpieczeństwo – Janusz Steinhoff, przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC

25 kwietnia 2023 | 15:00-16:00 | Sala C

Regulacje, biznes, gospodarka – Łukasz Bernatowicz, prezes Związek Pracodawców BCC, przewodniczący Rady Dialogu Społecznego

26 kwietnia 2023 r. | 9.30-11.00 | Sala Audytoryjna

Czas na węgiel? – Janusz Steinhoff, przewodniczący Gospodarczego Gabinetu Cieni BCC

26 kwietnia 2023 r. | 9.30-11.00 | Sala 7

Trzeci sektor – Jan Król, ekspert BCC ds. gospodarki, społeczeństwa i polityki

 


 

Pełna agenda Wydarzenia >>

Lista prelegentów >> 

 

 

COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL