Z prezesem BCC o technologiach i polityce

06.12.2013

Prezes Marek Goliszewski spotkał się w Olsztynie z członkami BCC, SF BCC, innymi przedsiębiorcami, a także z władzami regionalnymi – wiceprzewodniczącym Sejmiku Andrzejem Ryńskim i prezydentem miasta Piotrem Grzymowiczem.

Zwiedził także jeden z najnowocześniejszych, innowacyjnych zakładów produkcyjnych regionu Tewes- Bis w Barczewie. Prezes firmy Janusz Skowroński i burmistrz Barczewa Lech Nitkowski mówili o sytuacji w mieście i zakładzie. Firma jest przykładowym modelem transferu nauki do biznesu, powstała we współpracy z naukowcami ART. Gotowe linie produkcyjne sprzedawane są do 115 krajów całego świata i polskich mleczarni. Zaawansowane technologie są tworzone w Barczewie przez polskich konstruktorów, młodych inżynierów w większości absolwentów olsztyńskiej uczelni.

Na spotkaniu w Hotelu Warmińskim Marka Goliszewskiego witał kanclerz Loży Wiesław Łubiński. Prezes BCC dokonał analizy sytuacji społeczno-politycznej i gospodarczej kraju, mówił o polityce rządu w stosunku do przedsiębiorców. Wskazywał na potrzebę funkcjonowania i roli organizacji takiej jak BCC. Dyskutowano m.in. o zbudowaniu reprezentacji przedsiębiorców w ciałach ustawodawczych, sprawach regionu i miasta.

Relacje ze spotkania z prezesem BCC w mediach

http://www.tvp.pl/olsztyn/publicystyka/opinie/wideo/41213/13221479

http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/41213-godz-1830/13221569

Marek Goliszewski na spotkaniu z przedsiębiorcami w Olsztynie, fot. archiwum

Marek Goliszewski na spotkaniu z przedsiębiorcami w Olsztynie, fot. archiwum

Członkowie Loży Olsztyńskiej BCC, fot. archiwum

Członkowie Loży Olsztyńskiej BCC, fot. archiwum

Członkowie Loży Olsztyńskiej BCC, fot. archiwumCzłonkowie Loży Olsztyńskiej BCC, fot. archiwum
COPYRIGHTS BCC
CREATED BY 2SIDES.PL